Anasayfa » Genel » Defne Kayalar

Defne Kayalar

Defne Kayalar Biyografisi

Defne Kayalar, 7 Mayıs 1975 tarihinde İzmir ’de doğmuştur. 1996 senesinde Bilkent Üniversitesi Grafik bvefatından mezun oldu. Balaka Üniversitesi Sinema TV bvefatında asistanlık yaptı.
İş hayatına başladığı ilk senelerinde Uğur Yücel ile de çalıştı. 2003 senesinde Uğur Yücel ile Alacakaranlık dizisini ve 2004 senesinde Yazı Tura filminin üretimciliğini üstlendi.

2010 senesinde “Belirgin Bıçak” isimli dizide rol alarak kamera önüne geçmeye başladı. Bu dizide Hande Doğandemir, İbrahim Çelikkol, Pamir Pekin, Emir Benderlioğlu ile beraber rol aldı.

2013 senesinde rejisörlüğünü eşi Ali Bilgin rejisör ’in yaptıe Defne Kayalar; Derin Solmaz şahsiyetini canlandırırken, başrollerde Tuba Büyüküstün, İlker Aksum, Fırat Çelik, Bülent Emin Bereket, Müjde Uzman, İpek Bilgin, Ayderi Uncuoğlu, Cihat Tamer, Metin Sürüklemez, Miray Akay ile beraber oynadı.

Defne Kayalar, 2014 senesinde Medcezir dizisinde sezon sonu davetli oyuncu olarak Sedef şahsiyeti ile ekrana geri dönüş yaptı ve Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Taner Can Vermez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Defne Kayalar, Murat Aygen, Can Gürzap ile birlikte rol aldı.

Daha evvel başka bir evlilik yapıp boşanan Defne Kayalar, Aralık 2014 senesinde Ali Bilgin rejisör ile evlendi. 2016 seneyi başında bir çocukları oldu.

2015 senesinde yeniden rejisörlüğünü eşi Ali Bilgin rejisör ’in yaptığı “Delibal” isimli sinema filminde Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Mustafa Avkıran, Laçin Ceylan, Nazan Kesal, Bahtiyar Engin, Zafer Akkoyun, Defne Kayalar, Toprak Sağlam beraber rol almıştır.

2017 senesinde üretimini Ay Üretim ’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen ’in “Fi Çi Pi” isimli kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanan “Fİ” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Değişik rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Üretimci :
2006 – Hayatımın Bayanısın Genel Koordinatör Sinema Filmi
2003 – Yazı Tura Sinema Filmi
2003 – Alacakaranlık TV Dizisi

Oyuncu :
2017 – Yol Ayrımı Defne >Sinema Filmi
2017 – Fi Aylin TV Dizisi
2016 – Bu Şehir Arkandan Gelecek Nesrin TV Dizisi
2015 – Delibal Bardaki Solist Kız Sinema Filmi
2014 – 2014 – Medcezir Sedef TV Dizisi
2013 – 20 Dakika Derin Solmaz TV Dizisi
2012 – Eve Düşen Yıldırım TV Dizisi
2011 – Al Yazmalım TV Dizisi
2010 – Belirgin Bıçak TV Dizisi

Üretim Ekibi :
2008- Kolay Gelsin Üretim Asistanı TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın