Anasayfa » Genel » Dodex Ampul İçilir Mi? (Doğru Cevap)

Dodex Ampul İçilir Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde dodex ampul içilir mi? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize dodex ampul içilir mi? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Bununla beraber dodex ampul nasıl içilir, dodex içilir mi, b12 ampul içilir mi, dodex ne işe bereket, dodex nedir? Başlıklarında da farklı bilgiler vereceğiz.

Dodex hakkında internette birden fazla bilgi bulunmaktadır. Her bir bilgi Doğru bilgiyi kapsamadığı için her bir bilgiye dolaysız olarak inanmanız ve güvenmeniz sıhhatsel açıdan problem oluşturabilir. Bu surattan Dodex ve eşi olan ilaçlar için kesinlikle hekiminizden dayanak isteyiniz. Bizler sizler için Dodex hakkında araştırmalar yaptık ve bu araştırmalarımız neticesinde Doğru bilgiyi altta hisseleştik.

Dodex Ampul İçilir Mi?

Dodex Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Dodex isimli ilaç, 1 ml ’lik renksiz bir ampul içerisinde bulunur. Bir cins solüsyon olan Dodex, ampul içerisinde kırmızı renktedir. Her bir kolisi içerisinde 5 ve 100 adet 1ml ’lik ampul yer almaktadır. Dodex ilacının içerisinde b12 vitamini yer alır.

Dodex ile beraber anemi problemlerini ortadan kaldırmak, eritroist hacminin hemoglobin ağırlığına oranla çoğalması sebebiyle oluşan anemiyi ortadan kaldırmak, asap romatizması ve şiddetli, ani bir biçimde başlayan surat sızıları için kullanılmaktadır.

Dodex Ampul İçilir Mi?

Dodex ampul içilmez. Yalnızca adale içerisine enjeksiyonla uygulanması gerekir şayet ağızdan alarak içtiyseniz bir an evvel hekiminizle irtibata geçiniz.

Dodex Ampul Nasıl İçilir?

Dodex ampul içilemediği için bu ilacın kullanımı yalnızca adale içerisine uygulama yoluyla yapılabilir. Dodex ilacı akut asap ağırsında günde 500 – 1000 mcg aralığında almanız gerekir. Adale içerisine uygulamalısınız ve rehabilitasyonu 10 gün süresince sürdürmeniz önerilmektedir.

Dodex ilacının 10 gün süresince kullandıktan sonra yine kan incelemeyi verilir ve kan incelemeyi sonrasında hekiminiz rehabilitasyon pozitif vermişse Dodex ilaç kullanımını sonlandırabilir. Şayet ilaç eksik kalmışsa hekiminiz farklı bir rehabilitasyon usulüne geçiş yapabilir. Bu gibi gidişatlarda kesinlikle hekiminizle bağlantıda olunuz.

Dodex Yan Tesirleri Nelerdir?

Değişik ilaçlarda olduğu gibi Dodex isimli ilaç içinde yan tesirler söz mevzusudur. Her bir hasta için uygun olmayan Dodex ’i kullanırken altta paylaştığımız sıhhatsel problemleri yaşıyorsanız kesinlikle hekiminizle irtibata geçiniz.

İlacı uyguladığınız bölge üzerinde kızarıklık, kaşıntı ve yanma hissi Soluk darlığı Solunum kasveti Boğazda kabarıklık Göğüste sıkışma hissi Bedende fazla ısınma / soğukluk Boğulma hissi Burun akıntısı Aksırma Karın sızısı, bulantı veya kusma Kalpte çarpıntı Bayılma hissi

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın