Anasayfa » Genel » E Devlet Çalışma Hayatım Sorgulama – Ne Zaman Emekli Olurum?

E Devlet Çalışma Hayatım Sorgulama – Ne Zaman Emekli Olurum?

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde E Devlet çalışma hayatım sorgulama konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize E devlet çalışma hayatım sorgulama konusunda yardımcı olacağız. Aynı zamanda çalışma hayatım edevlet, ne zaman emekli olurum, emekli olma yaşı başlıklarında da farklı bilgileri aktaracağız.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olan herkesin kullanabileceği E – Devlet uygulamasına her geçen gün yeni bir özellik daha ekleniyor. Son eklenen özelliklerden bir tanesi de Edevlet çalışma hayatım ekranı. Bu ekran sayesinde tüm çalışma bilgilerinizi görüntüleyebiliyor ve çalışma hayatım sorgulaması sayesinde emeklilik yaşınızı öğrenmiş oluyorsunuz.

E Devlet Çalışma Hayatım Sorgulama

E – Devlet Çalışma Hayatım Sorgulama Ekranı

E – Devlet ’in yeni özelliklerinden bir tanesi olan E – Devlet çalışma hayatım uygulaması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bulunan her bir bireyin ne zaman emekli olabileceğini, kaç gün hangi sigortada çalıştığı gibi tüm bilgileri sorgulayabilmenizi sağlıyor.

E – Devlet hesabınıza T.C kimlik numarası ve şifrenizle giriş yapınız.Giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna ‘ ’Çalışma hayatım ’ ’ yazınız.

Karşınıza çıkan ekran sayesinde var olan tüm çalışma hayatınızı görebilir ve ne zaman emekli olabileceğinize dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

E – Devlet Çalışma Hayatım Sorgulama Ekranı Linki e devlet çalışma hayatım sorgulama

E  – Devlet Emeklilik Yaşı Hesaplama

E – Devlet ’in sunmuş olduğu özellikler sayesinde emeklilik yaşınıza dair tüm bilgileri sorgulayabiliyorsunuz. Çalışma hayatım sorgulama ekranı sizlere aşağıdaki bilgileri sunmaktadır.

4A Tescili Emeklilik Bilgileri,4B Tescili Emeklilik Bilgileri,4C Tescili Emeklilik Bilgileri,İş yeri başlangıç tarihiYaşınızPrim ödeme günüSigortalılık süresiEmeklilik kaç yaşınızın kaldığıKalan prim gün sayısınıEmeklilik yaşınızı

Ne Zaman Emekli Olurum?

Emeklilik yaşınızı sorgulayabileceğiniz bir diğer uygulamaysa Sosyal Güvenlik Kurumudur. Sosyal güvenlik kurumunun internet sitesine girerek emeklilik yaşınızı tam tamına Doğru bir şekilde hesaplayabiliyorsunuz. E – Devlet emeklilik hesaplama aracına göre bir tık daha zor olan fakat Doğru bir şekilde bilgi sunabilecek olan bu uygulamaya da göz atabilirsiniz.

Sorgulama yaparken aşağıdaki bilgileri Sosyal güvenlik kurumuyla paylaşmanız gerekmektedir;

CinsiyetinizDoğum tarihinizHizmete başlama tarihinizMalüliyetiniz var mı?Erken yaşlanma var mı?SSK prim ödeme gün sayınızDiğer sandıklara ait gün sayınızAskerlik / sanatçı gün sayınızFiili gün sayınızYurtdışı gün sayınız3600 günün doldurulduğu tarih

Sosyal Güvenlik Kurumundan ne zaman emekli olurum? Sorgusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

SGK Emeklilik Yaşı Hesaplama Linki

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın