Anasayfa » Genel » WhatsApp Topluluk Grubu Kurma – Nasıl Kurulur?

WhatsApp Topluluk Grubu Kurma – Nasıl Kurulur?

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde WhatsApp topluluk grubu kurma hakkında sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize WhatsApp topluluk grubu kurma hakkında Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda WhatsApp topluluk nedir, WhatsApp topluluk özelliği, WhatsApp topluluk grupları başlıklarında da değişik bilgiler hisseleştik.

Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan ve her gün milyonlarca ileti atılan WhatsApp ’a gelen yeni özellik insanların oldukça dikkatine sürüklüyor. Telegram ve Discord ’a eş yeni özellik hakkında henüz internette Doğru bir bilgi kaynağı bulamıyorken bizler sizler için WhatsApp topluluk gruplarını inceledik ve altta Doğru yanıtı hisseleştik. Şayet WhatsApp topluluk grupları hakkında merak ettikleriniz varsa işte sizlere WhatsApp topluluk grubu kurma ve WhatsApp topluluk nasıl kurulur? İsimli suallerinin yanıtları…

whatsapp topluluk özelliği

WhatsApp Topluluk Nedir?

WhatsApp ’ın yeni kullanıma sunmuş olduğu topluluklar özelliği sayesinde 1 ana grup oluyor. Ana grup içerisinde yalnızca topluluk idareyicisi iletileri, aktüellemeleri paylaşabiliyorken alt gruplarda insanların alaka odağına göre değişik gruplar oluşturulabiliyor. Şayet geniş bir etrafa sahipseniz ve bu etrafınızı kullanmak istiyorsanız WhatsApp topluluk özelliği sizler için birebir. Yeni sunulan bu özellik hakikatinde Telegram ve Discord ’da da bulunmaktadır.

Yakından ilgilendiğiniz aktüellemeleri topluluk grubunuzla paylaşabilir, hakikat zamanlı sohbetleriniz için e – posta kullanmak yerine WhatsApp topluluklar sayesinde daha süratli bir biçimde kumpas sağlayabilirsiniz. Kısaca bu özellik sayesinde birbirinden değişik aboneleri bir topluluğa sokuyorsunuz ve odalar ile alaka alanını buldurarak sohbetlerini devam ettiriyorsunuz. Topluluk grupları altında birden fazla alt grup olabilir.

WhatsApp Topluluk Özellikleri

WhatsApp ’a yeni dahil edilen ve insanlar tarafından alaka çekici bulunan WhatsApp ’ın yeni topluluk grubu özelliğinin ayrıntılarını sizler için altta hisseleştik.

WhatsApp topluluk ile beraber gruplarda artık 2 GB ’a kadar dosya transferi yapabilirsiniz.WhatsApp topluluk gruplarında ifadeleri birden fazla şahıs tarafından kullanabilirsiniz.WhatsApp topluluk ile beraber aynı anda 32 şahıs sesli konuşma yapabilirler.WhatsApp topluluk sayesinde idareyicinin uygun görmediği tüm iletiler anına tertip edilebilir, silinebilir gidişattadır.

WhatsApp Topluluk Nasıl Kurulur?

Topluluk grubu kurmak için uslu telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve alttaki adımları uygulayarak topluluğunuzu kurun.

Topluluk Kurma:

WhatsApp ’ta sohbetler listenizin üstündeki Menü ’ye tıklayın.Dilerseniz Yeni sohbet sembolüne de tıklayabilirsiniz.Topluluk ismini, açıklamasını ve profil resmini girin.Topluluk ismi en fazla 24 kişilik olabilir.Girdiğiniz açıklama, abonelere topluluğunuzun hangi mevzuda olduğuyla alakalı bir fikir vermelidir.Kamera sembolüne tıklayarak bir topluluk sembolü ilave edebilirsiniz. Görsel ilave etmek için Resim Çek, Resim Seç veya Web ’de Ara ’yı seçebilirsiniz. Ayarlanan topluluk sembolü Sohbetler sekmesinde topluluğun yanında görünür.Var olan grupları ilave etmek veya yeni grup oluşturmak için yeşil ok sembolüne tıklayın.

Topluluğunuza Alt Grup İlave Etmek İçin:

Yeni Grup Oluştur veya Var Olan Bir Grubu Ekle ’ye tıklayın.Yeni Grup Oluştur: Grup mevzusunu girin. Girdiğiniz mevzu grubun ismi olur ve tüm katılımcılar bu ismi görür.10 adede kadar yeni grup oluşturabilirsiniz.Bir grup sembolü veya grup hakkında kısa bir açıklama ilave edebilirsiniz.Katılımcıları daha sonra ilave edebilirsiniz.

Topluluk Grubuna En Fazla Kaç Şahıs Katılabilir?

WhatsApp topluluk gruplarına en fazla 5000 şahıs katılabilir. 1 – 5.000 şahıs aralığında gruplarınızı oluşturabilir ve 5.000 şahsa kadar herkesin grubunuza katılmasını sağlayabilir, davet linkinizi öteki bireylerle paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Topluluk Özelliği Yok

WhatsApp ’ın yeni kullanıma sunmuş olduğu topluluk özelliği şayet uslu telefonunuzda yoksa sebebi alttakiler olacaktır.

Uslu telefonunuz WhatsApp ’ın yeni versiyonunu desteklemiyor olabilir.Uslu telefonunuzda WhatsApp ’ın yeni versiyonunu indirmemiş / aktüellememiş olabilirsiniz.Topluluk özelliği henüz bulunduğunuz bölgede faal bir özellik olmayabilir.

WhatsApp Topluluk Özelliği – Topluluk Kurma isimli içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın