Anasayfa » Genel » Ebru Şam

Ebru Şam

Ebru Şam Biyografisi

2009 senesinde yapılan Miss Turkey hoşluk müsabakasında biltihapçı oldu.

Ebru Şam, 18 Ağustos 1990 tarihinde Almanya ’nın Solingen şehrinde bir Türk ailenin kızı olarak doğmuştur. Annesi Akasya Döndü Çelen, babası Özcan Şam ’dır. Esra Şam isminde bir kız kardeşi vardır. Babası sigortacı, annesi ise büro yoneticisidir. Çocukluğu Almanya ’da geçti. 16 yaşına geldiğinde babası bir mankenlik ajansına kaydoldurmuş.

2009 senesinde bir dostunun ısrarı ile Miss Turkey caat etmiş ve elemeleri geçince Almanya ’dan İstanbul ’a gelmiştir.

2009 senesinde yapılan Miss Turkey hoşluk müsabakasına katıldı ve biltihapçı oldu. Türkiye ’yi Miss World 2009 ’da temsil etti. Miss Turkey 2009 ikincisi ise müsabakaya İzmir ’den katılan Senem Kuyucuoğlu oldu.

2010 senesinde Oktay Kaynarca ’nın başrolde oynadığı “Adanalı” isimli diziye 47nci bvefatta Esra Komiser olarak katıldı. Mehmet Akif Alakurt, Selin Demiratar, Serenay Sarıkaya, Eda Özerkan, Zeynep Koltuk, Cemal Hünal, Çağkan Çulha, Umut Oğuz, Tuğçe Özbudak, Fırat Albayram, Volkan Ünal, Dolunay Soysert gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Ebru Şam, 2011 senesinde “Hekimler” dizisinin 4. Sezonunda diziye dahil oldu. Kutsi, İlker İnanoğlu, Leyla Göksun, Melike Güner, Cüneyt Türel, Yağmur Atacan, Selen Seyven, Alpay Kemal Atalan, Gülçin Santırcıoğlu gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2011 – Gecekondu Kendisi Tv Programı
2011 – Hekimler 4. Sezon TV Dizisi
2010 – Adanalı 2. Sezon Esra TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın