Anasayfa » Genel » Ece Begüm Yücetan

Ece Begüm Yücetan

Ece Begüm Yücetan Biyografisi

2012 senesinde Survivor Şanlılar – gönüllüler müsabakasına katılmıştır.

Ece Begüm Yücetan, 27 Ağustos 1988 tarihinde İzmir ’de doğmuştur. İlk mektebi Özel Türk Kolejinde okuyan Begüm, lise yaşamını Karşıyaka Lise’sinde bitirdi. Yüksek öğrenimini ise İzmir Ekonomi Üniversitesi‘nde Türkçe İngilizce Mütercim Çevirmenlik olarak devam ettirdikten 2 sene sonra parçalamak zorunda kaldı. Daha sonra Açıköğretim Fakültesinde Medya Bağlantıyı okudu, aynı zamanda modellik yapmaktadır.

2004 senesinden beridir de modellik yapmaktadır. Ortaokuldolla ilgilenen Begüm’şöhret kısa bir zaman tenisle ilgilendiğini söylüyor. Daha sonra ise ritmik jimnastiğe ilgi duyan Begüm bunu profesyonel olarak yapmasa da, spor Begüm’şöhret yaşamında hep var olmuş.

180 boyundave 52 kilo olan Ece Begüm Yücetan, 2009 senesinde Miss Turkey müsabakasında finalistlerden bkocaman oldu. 2009 senesinde Kıbrıs‘ta yapılan Barış Hoşu Müsabakası ’nda Türkiye ’yi temsil etti ve ikincilik kazandı.

2010 senesinde şarkıcı Hande Yener ’in “Bodrum” isimli son klibinde rol aldı.

Ece Begüm Yücetan, 2012 senesinde Acun Ilıcalı‘nın sunduğu ve Nihat Altınkaya ’nın bcerahatçi olduğu Survivor Şanlılar – gönüllüler müsabakasına katılmıştır. Müsabakada Şanlılar ekibinde Alp Kırşan, Almeda Abazi, Anıl Tetik, Doğuş, Merve Büyüksaraç, Mustafa Topaloğlu, Nihat Altınkaya, Sibel Tüzün olmuştur. Gönüllüler ekibinde Hasan Yalnızoğlu, Ece Begüm Yücetan, Asena Erdem, Cevher Pekçiçek, Gülen Hissetmiş, Hayim Kohen, Serhat Özcan, Kaderin Tokyay yarışmıştır.

22 Şubat 2015 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan “Survivor All Star” müsabakasına; Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Merve Oflaz ve Pascal Nouma, Hasan Yalnızoğlu, Anıl Tetik, Nadya Zagli, Ece Begüm Yücetan, Doğukan Manço, Bozok Gören, Özlem Çalın, Duygu Çetinkaya, Taner Özdeş, Almeda Abazi, Serenay Aktaş, Berna Canbeldek, Seda Aktuğlu, Hakan Hatipoğlu, Merve Aydın, Sahra Işık, Fulya Belirgin katılacak.

14 Şubat 2015 tarihinde Nihat Doğan, Özgecan Aslan cinayeti ile alakalı yazdığı tepki sürükleyen tweet ’i sebebiyle “Survivor All Star” kadrosundan çıkarıldı yerine daha önceki futbolcu Ahmet Dursun katıldı.

İlk olarak Turabi finale çıkmayı sağlama bağlamıştı. 1 Temmuz 2015 tarihinde TV 8’de yayınlanan Survivor All Star müsabakasından sonra yapılan SMS oylamasında Merve Aydın finale kalan ikinci ad oldu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın