Anasayfa » Genel » Ecehan Ersöz

Ecehan Ersöz

Ecehan Ersöz Biyografisi

Ecehan Ersöz, İzmir, Karşıyaka ’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini İzmir Buca Anadolu Lisesi ’nde bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ’nden mezun oldu. Eğitim yaşamına devam ederek dijital teknolojiler ile alakalı fen bilimleri yüksek lisansı eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Hakimiyet ve Otomasyon Mühendisliği Bvefatı ’nde, sonrasında da sosyal bilimler-şirket/pazarlama alanındaki MBA yüksek lisansı eğitimini İstanbul Balaka Üniversitesi ’nde bitirdi.
Ecehan Ersöz, iş yaşamında Vestel, Colgate Palmolive ve Şişecam gibi müessesesel firmalarda strateji geliştirme, pazarlama ve marka yönetimi, yapım, dijital projeler alanlarında vazife aldı.

2016 senesinde kurduğu Hanersman eğitim, araştırma ve pazarlama firmayı ’nde iş dünyasına müteveccih teknoloji, marka, pazarlama, strateji geliştirme mevzularına ilaveten kariyer ve şahsi gelişim alanlarında da eğitim, seminer ve workshoplar reelleştirmekte, danışmanlık yapmaktadır.

2019-2023 senelerinde Woman TV ’de yayınlanan, değişik sektörlerde bilim ve teknoloji ile yaşanan metamorfozları ele aldığı Teknovizyon Programı ’nı hazırlayıp, sunmuş, Prof. Dr. Acar Baltaş, tarihçi ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç, TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş, modacı Ayşe Brav gibi sektörlerinin ehemmiyetli adlarını misafir etmiştir.

Ecehan Ersöz, akademisyen olarak İstanbul Kent Üniversitesi ’nde dersler vermektedir.

Hürriyet.com.tr ve Harvard Business Review Blog ’da uzmanlık alanlarıyla alakalı yazılar yazmaktadır. Dijital Çağ ’da şahsi gelişim, kendini tanıma, farkındalık, teknolojik metamorfozlar, teşebbüsçülük ve kariyer anlamında bir yol haritası çizmeyi hedefleyen “Gelecek Tasarımcısı” kitabının yazarıdır.

2023 senesinde “Open Stage Sektörlerinin Başarılı Adları” mükâfatını almıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi ’nde bağlantı doktorasına, sosyoloji alanında da ikinci üniversite kapsamında lisansa devam etmektedir.

Şahsi gelişim için sanata verdiği ehemmiyet istikametinde seramik, mozaik, tiyatro ve sanatın birçok alanı ile faal olarak ilgilenmekte, keman çalmaktadır.

Kitapları :
2023 – Gelecek Tasarımcısı

İçeriği Oyla

Yorum yapın