Anasayfa » Genel » Eczaneden Alınan Gebelik Testi Güvenilir Mi?

Eczaneden Alınan Gebelik Testi Güvenilir Mi?

Bayanların hamile olup olmadığını kavramak ismiyle yaptıkları eczaneden alınan hamilelik testi emin mi? Bu vaziyet tamamen testin ne zaman yapıldığına göre farklılık göstermektedir. Genel itibariyle periyodun gecikmesinden en az 1 hafta sonra testin yapılması gerekmektedir. Daha erken zamanda yapılırsa şayet hamile olunsa bile olumsuz netice verebilmektedir. Bu surattan testin bu zaman aralığında yapılması daha Doğru olmaktadır.

Bu evrede testin saat kaçta yapıldığı da ehemmiyet talep eder. Çok büyük farklar oluşturmasa da sabah saatlerinde başka bir deyişle uyanınca yapılan ilk idrar her zaman daha iyi netice vermektedir. İdrar testi kitlerindeki son kullanma tarihi geçmişse de yeniden aynı biçimde netice Doğru olmayabilir. Buradaki Doğru mevzu hamilelik testinin eminliği olduğu için bunu netleştirmek de en uygun ve Doğru zamanda testin yapılmasıdır. Aksi vaziyetlerde testler bireyleri yanıltabilmektedir.

Eczaneden Alınan Hamilelik Testi Emin Mi?

Hamilelik Testi Ne Zaman Netice Verir?

Hamilelik testinde hamileliğin anlaşılması için ceninin rahim içine yerleşmiş olması gerekmektedir. Bu surattan test en erken yumurtlamadan sonraki 8 – 9 gün içinde tespit etilebilmektedir. Ancak yumurtlamanın geç olması da ceninin beklenen müddetten daha geç yerleşmesi gibi nedenlerden dolayı yapılan test olumsuz çıkabilmektedir. Bu yarıyılda yapılmış olan gebelik testinin olumsuz çıkması da hamilelik olmadığı anlamına gelmemektedir. Bu evrede hamilelik testi ne zaman netice verir? Sualinin cevabı alınmalıdır.

En usçu ve net olan test neticeyi için adet kanamasının beklenmesi gerekir. Şayet beklediğiniz ve olması gereken günde kanama olmamışsa da test yapılıp neticeye haysiyet edilmelidir. Aksi vaziyette testler elbette ki yanıltıcı olabilmektedir.

Hamilelik Testi Nasıl Değerlendirilir?

Bireylerin yapmış olduğu testlerde idrar silik biçimde bile olsa da ikinci çizginin çıkmış olmasına bakılmaktadır. Burada kanda kıymetin 10 ıu/l üzerinde olması gebelik olduğu anlamını taşımaktadır. Bunlar dikkate alınarak hamilelik testi nasıl değerlendirilir? Sualinin cevabı alınmaktadır.

Bazı bayanlar göğüsteki hassasiyet, bulantı ve kirletilme gibi vaziyetlerde de hamilelikten şüphelenmektedir. Ancak bunun için net bilgi almak ismiyle test yapılması gerekir. Yapılan zamana göre de eczaneden alınan hamilelik testi emin mi? sualinin cevabı değişmektedir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın