Anasayfa » Genel » Eda Özerkan

Eda Özerkan

Eda Özerkan Biyografisi

Eda Özerkan, 11 Mart 1984 tarihinde Adana ’da doğmuştur. Rahmetli babası Emin Özerkan polisti. İstanbul Kadıköy Anadolu İş Lisesi ’ni bitirdi.
Neşe Erberk Ajans’a kayıtlı olarak mankenlik yapmaya başladı. profesyonel olarak yurtiçi ve yurtdışında fotomodellik, mankenlik yaptı. Bunun yanı gizeme reklam filmi ve kliplerde rol aldı, sunuculuk yaptı.

Tarkan‘ın “Dudu” şarkısının, Hakan Peker‘in “Veda Busesi” şarkısının klibinde oynadı. Kral Tv’de 6 ay VJ’lik yaptı. Ayrıca Mehmet Ali Erbil‘in programında misyon aldı.

2006 senesinde rejisör Osman İmtihan ’ın “Pars Kiraz Harekâtı” filminde rol aldı ve ardından 2008 senesinde “Girdap” isimli filmle dikkatleri üzerine çekti.

2007 senesinde yaz döneminde Ekol Drama ’da Ayla Algan‘dan oyunculuk eğitimi aldı. Oyuncu ve oyuncu koçu olan Murat Cemcir ’dan dersler aldı. Halid Ziya Uşaklıgil‘in romanından uyarlanan ve 2008 senesinde çekilen “Aşk-ı Memnu” dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ’un canlandırdığı “Behlül”şöhret nişanlısı “Elif” rolünde oynadı.

Almanya ’da, İstanbul ve Marmaris ’te çekilen Türk – Alman ortak üretimi “İstanbul ’u Can Veresiye Hoşlanmak” isimli filmde başrolde Erol Sander ile oynadı.

2014 senesinde yapılan olan Survivor müsabakasına Acun Ilıcalı‘nın önerisine evet dedi.

2014 senesinde Survivor müsabakasında Şanlılar ekibinde; Oyuncu Tolga Karel, Futbolcu Ahmet Dursun, Voleybolcu Duygu Bal, Atlet Merve Aydın, Oyuncu İsmail Baki Tuncer,oyuncu Eda Özerkan, Şarkıcı Gökhan Keser, Futbolcu Serenay Aktaş var.

Gönüllüler ekibinde ise; Model Samanta Mendes, model ve oyuncu Akın Saatçi, Müge Üzel, Sahra Işık ve Berna Canbeldek, Turabi Çamkıran, Yiğit Dikmen, Ekrem Toraman, Ertunga Gemuhluoğlu ve Mert Palavaroğlu var.

2014 senesinde “Kertenkele” isimli dizide Timur Acar, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Sera Tokdemir, Umut Oğuz ile birlikte rol aldı.

Eda Özerkan 23 Temmuz 2016 tarihinde oyuncu Timur Acar ile evlendi.

Filmleri :
2014 – Kertenkele Selin TV Dizisi
2013 – Böyle Bitmesin TV Dizisi
2012 – Firar Komiser Elif TV Dizisi
2009 – 2010 – Adanalı NazlıTV Dizisi
2009 – İstanbul ’u Can Veresiye Hoşlanmak Nur Tv. Filmi
2008 – 2009: – Aşk-ı Memnu Elif TV Dizisi
2008 – Girdap Zeynep Sinema Filmi
2006 – Pars: Kiraz HarekâtıSinema Filmi
2004 – Cennet Semti CanselTV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın