Anasayfa » Genel » Efecan Dianzenza

Efecan Dianzenza

Efecan Dianzenza Biyografisi

Survivor 2016 Gönüllüler müsabakacısı

Efecan Dianzenza, 14 Temmuz 1990 tarihinde İngiltere, Londra ’da doğmuştur. Annesi Türk, babası İngilizdir. 3 yaşında Türkiye ’ye geldi ve çocukluğunu İzmir Karşıyaka ’da geçirdi.

9 yaşında Karşıyaka Spor Kulübü ’nünamaya başladı. 14 yaşında Antalya Spor Kulübüne transfer oldu. Müziğe de dostlar aracılığıyla Antalya ’da merhaba dedi.

Evine ufak çaplı stüdyo kurup suratlarda şarkı kaydoldu ve underground albümler yaptı. 2 sene Antalya ’da yaşadıktan sonra spor ve müzik hayatını İstanbul ’da devam ettirdi. istanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile uyuştu.

Bu süreçte müzik hayatını İstanbul ’da underground anlamda devam ettirdi. Profesyonel anlamda gece kulüplerinde dj ’lik yapmaya başladı.

Liseden mezun olunca üniversite imtihanlarına girip Anadolu Üniversitesi ’nde Spor Yüksekokulu Alıştırmanlık bvefatını kazandı ve futbolu bıraktı.

2010 senesinde Model of Models müsabakasında Türkiye 1.si olarak moda ve mankenlik sektörüne girmiş oldu. Hemen ardından Endonezya ’da tertip edilen Mister İnternational müsabakasında Türkiy6.sı oldu.

Efecan Dianzenza aynı zamanda R&B müzikle uğraştığı ve melez olduğu için Türk basını ona yerli Will Smith ismini yakıştırdı.

Modellik yaşamı sürerken Petek Dinçöz ’şan sihirbaz isimli şarkısı için beraber kamera karşısına geçti. 2011 ’de çalışmasına başladığı Dudak Boyası İzi isimli single ’ını 2012 senesinde hoşlananlarıyla buluşturup müzik yaşamına asıl anlamda merhaba dedi.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan “Survivor 2016” müsabakasına Efecan Dianzenza da gönüllüler ekibinde katılacak.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı ’nın yapacağı “Survivor 2016” müsabakası gönüllüler ekibinde; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışacak.

Şöhretliler ekibinde ise: Çağan Atakan Arslan Soldier, Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan Ütopya, Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışacaktır.

Şöhretliler Ekibinde yer alan Serkan Ercan Ütopya dokunulmazlık oyununda sol bacağından ciddi biçimde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için sağlık kurumuna sevk edildikten sonra ayağında alana gelen sakatlık sebebiyle hekim raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde müsabakaya veda etti.

Serkan Ercan’ın sakatlanması sonrası Survivor müsabakacı adaylarından Spartalı Mehmet Şöhretliler Ekibine Serkan’ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Dokunulmazlık Oyununu kazanan Şöhretliler Ekibi tek müsabakacı adayı kalan Yağmur Özdemir‘i de ekiplerine kattı.

Albümleri :
2012 – Dudak Boyası İzi Single

İçeriği Oyla

Yorum yapın