Anasayfa » Genel » Ege Kökenli

Ege Kökenli

Ege Orijinli Biyografisi

Ege Orijinli, 20 Mart 1993 tarihinde Kırklareli‘de doğmuştur. Çocukluk senelerini Kırklareli’de basketbol, bale, atletizm ve halkoyunları ile geçirdi. Lise eğitimi için İstanbul ’a gelen Ege Orijinli Fransızca eğitim veren bir lisede 5 sene okudu. Bu arada mektebin tiyatro ekibinde faal olarak misyon aldı. Balaka Üniversitesinde 2 sene beynelmilel ilişkiler bvefatında okuduktan sonra yine üniversite sınavlarına girerek Haliç Üniversitesi ’nde konservatuar bvefatına geçti.
Ege Orijinli, 2004 senesinde rejisörlüğünü Hamdi Alkan ’ın yaptığı “En İyi Dostum” dizisinde Ece şahsiyetini canlandırırken dizide Hamdi Alkan, Yılsu Sarper, Görkem Yeltan, Tolga Savacı, Barış Arduç, Alara Ertürk, Mehmet Ulay gibi oyuncular rol aldı.

2006 senesinde senaryosunu Birol Güven ’in yazdığı “Anadolu Kaplanı” dizisinde Çetin Tekindor, Sarp Apak, Hamdi Alkan, Mustafa Uğurlu, Beste Bereket, Atilla Yiğit ile beraber oynadı.

2013 senesinde Reşat Nuri Güntekin‘in aynı isimli romanından uyarlanan, rejisörlüğünü Çağan Irmak ’ın yaptığı ve başrollerinde Fahriye Evcen ve Burak Özçivit ’in oynadığı “Çalıkuşu” isimli dizide Mari şahsiyetini canlandırmıştır.

2015 senesinde Sadullah Çelen‘in rejisörlüğünü yaptığı “Güneşin Kızları” dizisinde Emre Kınay, Teoman Kumbaracıbaşı, Tolga Sarıtaş, Hande Erçel, Evrim Alasya, Burcu Özberk, Miray Akay, Berk Atan ile beraber rol aldı.

2017 senesinde rejisörlüğünü Yusuf Pirhasan ’ın yaptığı “Kalp Atışı” isimli dizide Ege Orijinli ; Bahar Tunç şahsiyetini canlandırırken Gökhan Alkan, Hakan Reel, Hikaye Karayel, Fatih Dönmez, Ali Burak Ceylan ile birlikte rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Kalp Atışı Bahar Tunç TV Dizisi
2015 – Güneşin Kızları Melisa Taşkıran TV Dizisi
2015 – 2016 – Asla Bırakmam Yaren TV Dizisi
2014 – Çiçek Defne TV Dizisi
2013 – Çalıkuşu Mari TV Dizisi
2011 – Yahşi Cazibe Itır 2. Sezon TV Dizisi
2010 – Hoca Kemal Peri TV Dizisi
2006 – Anadolu Kaplanı Gizem TV Dizisi
2004 – En İyi Dostum Ece TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın