Anasayfa » Genel » Ekin Koç

Ekin Koç

Ekin Koç Biyografisi

Ekin Koç, 15 Ağustos 1986 tarihinde Antalya, Manavagat‘da doğmuştur. Bütün ismi İsmet Ekin Koç ’dur. ÖSS ’ye hazırlanırken; erkek kardeşi, annesi ve babası hep beraber istanbul ’a taşındılar. Bilgi Üniversitesi Şirket bvefatını kazanıp orada okumaya başladı.
Manavagat ’ta okurken Lisenin tiyatro keğenmediği için tiyatrodan kovuldu. Üniversitede okurken 35 Buçuk Sanat Akademisi’nde Vahide Gördüm‘den ve Altan Gördüm ’den oyunculuk eğitimi aldı.

2013 senesinde “Sana Bir Gizem Vereceğim” isimli dizide oynayarak dizi yaşamına başladı. Baş rollerinde Murat Han ve Esra Ronabar ’ın olduğu dizide Ekin Koç da Demet Özdemir ile iyi bir ikili oluşturdu. Dizideki Tilki karakteriyle ünlenmiştir.

2014 senesinde yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Ayça Bingöl, Mete Horozoğlu, ve İlker Kızmaz olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde de Seyfi karakteriyle izleyicilerle buluştu.

2015 senesinde senaryosunu Levent Kazak‘ın yazdığı, yönetmenliğini Abdullah Oğuz‘un yaptığı “Senden Bana Kalan” isimli sinema filminde Neslihan Atagül ile başrolü paylaşırken, Zeynep Kankonde, Wilma Elles gibi oyuncular da eşlik etmiştir.

12 Kasım 2015 tarihinde Star TV ’de başlayacak olan, üretimci Timur Savcı ’nın imalciliğini üstlendiği, ‘Kösem Sultan ’ dizisinde Safiye Sultan ’ı Hülya Avşar canlandıracak. Kösem Sultan ’ı ise Beren Saat canlandıracak. Ekin Koç‘un canlandırdığı I. Ahmet‘in eşi olacak olan Kösem Sultan’ın çocukluğunu ve gençliğini Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou 9 bvefat canlandıracak.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Muhteşem Asır: Kösem Sultan I. Ahmet TV Dizisi
2015 – Senden Bana Kalan Özgür Sinema Filmi
2014 – Benim Adım Gültepe Seyfi TV Dizisi
2013 – Sana Bir Gizem Vereceğim Tilki TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın