Anasayfa » Genel » Ekin Olcayto

Ekin Olcayto

Ekin Olcayto Biyografisi

Kanaltürk ana haber sunuculuğunu yapmaktadır.

Ekin Olcayto, 1975 senesinde istanbul ’da doğmuştur.

Ekin Olcayto, 1993 senesinde Best FM ’de radyoculuk ile profesyonel hayatına başladı. Ertesi sene evvel Star TV ’de program yapmaya başladı. 2009 senesine kadar 16 sene boyunca Show Radyo‘da “Abuk Prenses” programını yaptı. Aynı zaman içinde bir yandan Star TV, Kanal D ve Show TV kanallarında programcılık, Kandemir Konduk tiyatrosunda oyunculuk yaptı. Burada Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ’nin dikkatini sürükleyen Ekin Olcayto, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ’de Sabah Kuşağı, Senebaşı, Eurovision ve Haftasonu programlarını yaptı.

2000 senesinde NTV ’den aldığı öneri ile haberciliğe başladı. 3 sene boyunca NTV ’de haberleri sundu. Cine 5 ’te ve Kanal 1 ’de Ana Haber spikerliği yaptı. 2000 senesinde “DİALOG BAŞARI MÜKÂFATI”ne layık görüldü.

Ekin Olcayto, 6 Temmuz 2011 tarihinde reklamcı Levent Yıldırımtürk ile evlendi. 2014 senesinde boşandı.

2008 senesinden beri Kanaltürk Ana Haber Spikerliği’ni yapmaktadır. Can Gürzap ve Arsen Gürzap ’ın kurucusu olduğu Dialog Anlatım ve İrtibat Okulu’nda eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca İpek Üniversitesi ’nin içinde açılan İstanbul Sinema Yüksekokulunda da spikerlik ve sunuculuk dersine hoca olarak girmektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın