Anasayfa » Genel » Ekin Türkmen

Ekin Türkmen

Ekin Türkmen Biyografisi

Ekin Türkmen, 22 Ağustos 1984 İzmir ’de doğmuştur. Aslen Nevşehir‘in Kozaklı ilçesi Kanlıca kasabasındandır.

Modellik yaptı. Liseyi yeni bitirdiği sene Best Model müsabakasına katıldı. Bu müsabakada derece alamadı ama Osman İmtihan ile tanıştı. İzmir ’den istanbul ’a gelip dizide oynamaya başladı. Bu arada İstanbul Haliç Üniversitesi Tiyatro Bvefatında okuyarak mezun oldu.

İlk kere Osman İmtihan ’ın rejisörlüğünde 2002 senesinde “Ekmek Teknesi” isimli dizide; Savaş Dinçel, Hasan Kaçan, Peker Açıkalın, Kadir Çöpdemir, Açelya Akkoyun, Cem Kılıç ile oynadı.

2008 senesinde yayınlanmaya başlayan ve başrolerinde Özge Borak, Hande Soral, Fulya Zenginer, Seçkin İşcan, Selin Ilgar ve Kıvanç Kasabalı‘nın oynadığı “Minik Kadınlar” dizisinde Elif Dolaşıcı rolünü oynarken lisan bilmek için ABD.ye gitmek kastıyla diziden 2009 yılını parçaladı. Ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde giderek, UCLA‘da Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles bir sene ingilizce eğitimi aldı.

Ekin Türkmen, kız kardeşi Esin Türkmen ile İzmir Buca ’da 140 birey kapasiteli bir kız yurdu işletmek için açtı. “Sultanahmet Kız Talebe Yurdu” ismini verdikleri yerde parasal gidişatı yetersiz talebelere de destek sağlayacak.

Ekin Türkmen, perhiz yapmıyor ama kola içmez, Fast food ve tatlı da yemez. applebox.com.tr isimli bir internet sitesi vardır.

Ekin Türkmen, şarkıcı Murat Dalkılıç ile 2,5 sene ilişki yaşadı.

2011 senesinde rejisörlüğünü Ömer Vargı ’nın yaptığı “Anadolu Kartalları” isimli sinema filminde Ekin Türkmen, Engin Altan Düzyatan, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen, Alpay Kemal Atalan ile birlikte oynamıştır.

2013 senesinde senaryosunu Birol Güven ’in yazdığı, rejisörlüğünü Hamdi Alkan ’ın yaptığı “Aşk Emek İster” dizisinde; Ekin Türkmen, Furkan Palalı, Müge Boz ile başrolü paylaştı. Dizide Atilla Arcan ’da oynamıştı.

2014 senesinde imalciliğini Osman İmtihan ’ın yaptığı “Kusursuz Kul Olmaz” isimli dizide Başrollerini Murat Han, Ekin Türkmen ve Ertan Saban paylaştı.

2015 senesinde başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi oyuncuların paylaştığı “Racon: Ailem İçin” dizisinde Zerrin Saygın kişiliğini canlandırdı.

Haziran 2015 ayında Muğla ’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal ’ın imalciliğini üstlendiği “Uzaklarda Arama” isimli filmin rejisörlüğünü Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk kere oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

2017 senesinde rejisörlüğünü İlker Sarı‘nın yaptığı “Benzersiz” isimli sinema filminde başrolünde Cemal Hünal olmak üzere Ekin Türkmen, Ruhi Sarı, Ebru Sarıtaş, Selahattin Taşdöğen, Yakup Yavru, Murat Parasayar, Haldun Boysan ve Nilüfer Aydan birlikte oynadılar.

Tiyatro Oyunları :
– İnkar: Arnold Wesker; Hasan şahintürk
– Dalga: Rinhold Triit; Şakir Gürzumar

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Benzersiz Asu Sinema Filmi
2016 – Yeter Miray TV Dizisi
2016 – Son Destan Selvi TV Dizisi
2016 – New York Masalı Selin Sinema Filmi
2015 – Uzaklarda Arama Buse Sinema Filmi
2015 – Racon: Ailem İçin Zerrin Saygın TV Dizisi
2014 – Kusursuz Kul Olmaz Oya TV Dizisi
2014 – Asla Bırakma Pelin Aslan Sinema Filmi
2013 – Aşk Emek İster Deniz TV Dizisi
2011 – Karakol – Herkes Adalet İster Songül TV Dizisi
2011 – Bir Kadın Tanıdım Leyla/Bahar TV Dizisi
2011 – Anadolu Kartalları Psikolog Özlem Sinema Filmi
2010 – Adanalı – 3. Sezon Pamuk TV Dizisi
2008 – Minik Kadınlar Elif Dolaşıcı TV Dizisi
2007 – Son Ders: Aşk ve Üniversite Deren Ergin Sinema Filmi
2007 – Menekşe ile Halil Zeynep TV Dizisi
2007 – Nasibim Otel Serra Yener TV Dizisi
2005 – Soluk Soluğa TV Dizisi
2005 – Keloğlan Kara Prens’e Karşı Kül Kedisi Sinema Filmi
2005 – Beşinci Boyut Hülya TV Dizisi
2005 – 2006- Acı Hayat Özlem Kosovalı TV Dizisi
2002 – Gizemler Dünyası / Gizem Kapısı Hoca Aslı TV Dizisi
2002 – Ekmek Teknesi Songül TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın