Eprex

Epargriseovit nedir ne için kullanılır, Epargriseovit nasıl kullanılır, Epargriseovit ’in saklanması, Epargriseovit ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Epargriseovit’in muhtemel yan etkiler nelerdir.

Ampul IM

B12 Vitamini 2.5 mg, folik asit 0.7 mg, niasinamid 12 mg, C vitamini 150 mg

Ambalaj:

 6 Ampul tip I ve 6 Ampul tipİ içeren 12 ampul.

Endikasyon:

 Pernisiyöz Anemide, ameliyat sonrası ve nekahat yarıyıli gibi organizmada tahrip alana getiren vaziyetlerde, proteinden fakir beslenme halleri ile gastrektomi ve malabsorbsiyon neticeyi oluşan B12 Vitamini eksikliklerinde ve B12 Vitamini eksikliğinden kaynaklanan diğer hiperkrom makrositer anemilerde tedavi ve profilaksisinde; B12 Vitamininin yüksek miktarlarda bulunması nedeniyle, nevraljilerde ve trigeminus nevralji lerinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı fazla duyarlılığı olanlarda ve B12 Vitamini, herediter optik sinir atrofisi olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Preparat Gözetici olarak sülfit içerdiğinden, duyarlı hastalarda ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu reaksiyonlar astımlı hastalarda daha şiddetli olarak ortaya çıkar.

Yan Etkileri:

 B12 Vitamini nadiren alerjik reaksiyonlara kaşıntı, ürtiker, eritem vb. ve çok ender olarak anafilaktik şoka yol açabilir.

Doz Önerisi:

 Erişkinlere vasati olarak, haftada 2-3 enjeksiyon yapılır. Ağır ve özel vaziyetlerde günde 1-2 enjeksiyona kadar çıkılabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın