Anasayfa » Genel » Eskişehir Hızlı Tren Garı Nerede Nasıl Giderim

Eskişehir Hızlı Tren Garı Nerede Nasıl Giderim

Eskişehir süratli tren garı veya tren garı Eskişehir nerede? Nasıl Giderim? Merak ediyorsanız bu içeriğimiz sizlere takviyeci olacaktır. Eskişehir garı veya öteki ismiyle Eskişehir yüksek süratli tren garı olarak öğrenilen gar, TCDD tarafından idarenmektedir. Türkiye ’nin bir çok şehrine bu gar aracılığıyla süratli bir biçimde giderek zamandan tasarruf edebiliyorsunuz.

31 Aralık 1892 tarihinde açılışı yapılan Eskişehir tren garının yönetimi Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ’ndadır. 10 değişik hatta sahip olan tren garı Hoşnudiye semtinde bulunmaktadır.

Eskişehir Tren İstasyonu

Geçmiş senelerden bugüne kadar meselesiz bir biçimde tren hizmeti sunan Eskişehir tren istasyonu ilk olarak faaliyete 1892 senesinde başlamıştır. 3075 metrekarelik alana dağılan gar Profesör Orhan Safa tarafından proje edilmiştir. Eskişehir tren garına erişim sağlayabilmek için kullanabileceğiniz erişim vasıtasının çok fazla olduğu öğrenilmektedir. Paylaştığımız erişim vasıtalarından hangisi sizlere uygunsa o taşıtı seçim ederek tren seferlerine yetişebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan Eskişehir süratli tren garı konum nerede paylaşmış olalım.

Eskişehir Tren Garı Nerede

Eskişehir süratli tren garının başka bir deyişle Eskişehir tren istasyonunun öğrenilen hakikat konumu Hoşnudiye Semti, İstasyon Sokağı, 26130 – Tepebaşı, Eskişehir ’dir. Bu adrese erişerek tren seferlerinizi asıllaştırabilirsiniz. Fakat bu adrese nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmiyorsanız altta erişim vasıtaları listesini kullanabilirsiniz.

Eskişehir Tren Garına Nasıl Giderim

Eskişehir tren garına giden otobüsler veya Eskişehir tren istasyonuna giden tramvayları bilmek istiyorsanız okumaya devam edin. Liste halinde altta hisseleştik.

Tren Garına Giden Otobüsler

54S, 999S, 51K, 58S, 19, 23,  50S, 53S, 16, 26, 29, 4 bu numaralara sahip olan her bir otobüsle Eskişehir tren garına erişim sağlayabilirsiniz. Bu numaralı otobüslerin her birisi sizleri Eskişehir tren garına en yakın durakta indirmiş olacaktır. Fakat direk olarak 54S numaralı otobüse binmenizde fayda vardır.

Tren Garına Yakın Tramvay Durakları

Direk olarak tren garına tramvayla gidiş yapamazsınız lakin Bağlar tramvay istasyonunda inerek veya İsmet İnönü tramvay istasyonunda inerek yeniden bu gara erişim sağlayabiliyorsunuz.

Eskişehir Tren Garı Telefon

Tren garının telefon numarası 0222 225 55 55 ’dir. Bu telefon numarası ve tren garı sizlerin 24 saat hizmetindedir. Dilediğiniz zaman bağlantıya geçebilir, süratli bir biçimde merak ettiklerinizi kendilerine iletebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın