Anasayfa » Genel » Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar 2023 (Kapatma/Açma)

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar 2023 (Kapatma/Açma)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Kullanıcıların Yaptığı Öteki Aramalar konusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize Gürcistan Araba Maliyetleri konusunda Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda Google Arama Önerilerini açma , Google Arama önerileri kapatma başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer AramalarKullanıcıların Yaptığı Öteki Aramalar

Kullanıcıların Yaptığı Öteki Aramalar Nedir?

Kullanıcıların yaptığı öteki aramalar, internet kullanıcılarının arama motorları aracılığıyla belli konular hakkında araştırma yapmak için kullandığı arama terimleridir. Bu aramalar, genellikle kullanıcının alakalı konuda daha fazla bilgi sahibi olmak, bir sualnun yanıtını bulmak veya bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için yapılmaktadır.

Kullanıcıların yaptığı aramaların bir hayliyi, sağlık, moda, seyahat, teknoloji, besin, finans ve eğitim gibi konularda yapılmaktadır. Örneğin, bir şahıs sağlık hakkında araştırma yapmak istediğinde, “sağlıklı beslenme”, “kalp hastalığı bulguları” veya “zayıflama yöntemleri” gibi arama terimleri kullanabilir. Benzer biçimde, bir şahıs seyahat planları yaparken “en ucuz uçak bileti”, “en iyi tatil destinasyonları” veya “en iyi oteller” gibi arama terimleri kullanabilir. Instagram Saklı Hesap Görme

Kullanıcıların Yaptığı Öteki Aramaları Kapatma

Kullanıcıların yaptığı öteki aramaları yani trend aramaları kapaltmanın bir hayli yolu mevcuttur fakat en kolay yöntemi sizler için Derledik.

ilk Olarak tarayıcınızdan www.google.com.tr adresine gidin. en sağ alt kısımdan Arama Ayarları‘na Tıklayın Buradan Populer Aramaları Göster/Gösterme Şeklinde Seçebilirsiniz.

Görsel Anlatım

Google Arama Önerilerini açma Kapatma

Google Arama Önerileri, kullanıcıların arama motorunu kullanırken süratli ve Doğru sonuçlar elde etmelerine destekçi olmak için tasarlanmıştır. Arama önerileri, kullanıcıların arama terimlerini tamamlamasına destekçi olur ve süratli bir biçimde alakalı sonuçlara erişmelerini sağlar.

Google Arama Önerileri, zannedilen olarak sarih gidişattadır, ancak bazı gidişatlarda kullanıcılar tarafından kapatılabilir. Arama önerilerinin kapatılması, kullanıcıların arama terimlerini bitirmeden önce tüm terimi kendileri yazmalarını gerektirecektir.

Google Arama Önerileri ’ni açmak için alttaki adımları takip edebilirsiniz:

Google Ana Sayfasına gidin: Tarayıcınızda Google Ana Sayfasına gidin. Arama kutusuna tıklayın: Google Ana Sayfasında bulunan arama kutusuna tıklayın. Ayarlar simgesine tıklayın: Arama kutusunun yanındaki üç noktalı ayarlar simgesine tıklayın. Arama ayarlarına gidin: Açılan menüde “Arama ayarları” seçeneğine tıklayın. Arama önerilerini etkinleştirin: Açılan sayfada “Arama önerilerini göster” seçeneğinin yanındaki paketi işaretleyin. Farklılıkları kaydedin: Sayfanın alt kısmında bulunan “Farklılıkları kaydol” düğmesine tıklayın.

Bu adımları takip ederek Google Arama Önerileri ’ni açabilirsiniz. Bu özellik sayesinde arama yapmak daha süratli ve bereketli hale kazanç.

Trend Aramalar Nhakikat Açılır 

Trend Aramalar Yani yazıyı yazdığınızda kelimenizi bitirecek öteki kullanıcıların aramış olduğu terimlerdir sizlerde kolay bir biçimde trend aramaları açabilirsiniz zannedilen olarak sarih gidişattadır.

ilk Olarak Google Chrome de arama motoru sayfasına gidiniz.  Ayarlar ’dan Trend Aramalar ’ı Etkin Edin.

İçeriği Oyla

Yorum yapın