Anasayfa » Genel » Ford, en çok satan modelini hurdaya kaldırıyor! Artık üretmeyecek

Ford, en çok satan modelini hurdaya kaldırıyor! Artık üretmeyecek

Ford, Türkiye ’de en çok satan modeli Fiesta ’yı hurdaya kaldırmaya hazırlanıyor. 

The Sun ’un haberine göre, geçen 46 sene içinde 4,8 milyon adet Fiesta marka taşıt sattı ve model, 11 sene süresince Ford’un en çok satan mahsulü oldu. Ancak işletmenin ani bir kararla, “Ford’un portföy Deoksirübo Nükleik Asidinin sıfırlanması” sebebiyle taşıtın yapımını tamamen durduracağı öne sürüldü. 

İşletmenin, önümüzdeki iki sene içinde piyasaya süreceği dört yeni akümülatörlü araba ve beş minibüs ile elektrikli vasıtalara odaklanacağı bildirildi. İddialar, İngiltere’de yeni benzinli ve dizel arabaların satışının 2030 senesine kadar menedileceğinin konuşulduğu günlerde geldi.

EHEMMİYETLİ BİR KARAR 

Firma içi bir kaynak The Sun’a beyanatında, “Bu, yeni Ford mahsullerine yer açmak için stratejik bir karar. Fiesta, milyonlarca sürücü için beğenilen bir simge ve sadık bir dost oldu, ancak zevkler değişiyor ve biz kazanmak için oynuyoruz” dedi.

Ford, LADbible’a yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“Elektrifikasyon konusunuki çabalarımızı süratlendiriyoruz ve bu sebeple taşıt portföyümüzü iş stratejimiz yönünde gözden geçiriyoruz. Spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz. Önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi paylaşacağız.”

FORD, MONDEO ’YU DA HURDAYA ÇIKARDI

Ford, geçen sene ikonik Mondeo modelini artık satmayacağını duyurmuştu. Amerikan araba firmayı o yarıyılda, Mondeo’nun popülaritesindeki gerileme için ‘değişen modayı’ yargılamış; spor emelli vasıtalardan gelen yoğun arz ve elektrikli arabalara geçişin karar verme sürecinde ehemmiyetli rol oynadığını belirtmişti.

Firma tarafından yapılan açıklamada, “Ford tamamen elektrikli binek taşıtlarına odaklanırken, Avrupalı ??harcayıcı seçimleri ??değişmeye devam ediyor” ifadelerine yer vermişti.

İçeriği Oyla

Yorum yapın