Anasayfa » Genel » Gamze Çetinkaya

Gamze Çetinkaya

Gamze Çetinkaya Biyografisi

Ütopya müsabakacısı

Gamze Çetinkaya, 1989 yılında istanbul ’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Matematik Bvefatı talebesi iken Ütopya müsabakasına katılabilmek için mektebi dondurmuştur.

1.77 boyunda ve bekar olan Gamze kten seviyor ve her insanla anlaşabileceğini söylüyor.

2014 senesinin Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni müsabaka programı “Ütopya” isimli müsabakada Gamze Çetinkaya; Altar Gültekin, Modern Tahsin Yıldız, Ahmet Arda Sezen, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan Ütopya, Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya müsabakasında 15 müsabakacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve şahsi bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını yalnızca bir telefondan sağlayacaklar. Surattan fazla kamera ile kesintisiz olarak izlenecek. Natürel yaşam civarında 15 müsabakacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, lüzumlu kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi mahsullerini kendileri yetiştirecek. Müsabakada her ay bir müsabakacı elenecek. Natürel yaşam civarında yalnızca elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Müsabakacıların yanında tek bir kameraman bile olmayacak. Müsabakacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni müsabaka programı Ütopya‘da alışılagelmiş kaidelerin hiçbiri olmayacak. Müsabakacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evdanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, müsabakacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Müsabakacılar birçok müsabakanın aksine natürel yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

29 Aralık 2014 tarihinde yapılan oylamada kaybeden Gamze Çetinkaya oldu ve Ütopya serüveni son buldu.

TV8‘de yayınlanan ve 11 ay süren müsabaka Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması neticesinde geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, müsabakada bir araya gelen 880.000 TL mükâfatın yarısını başka bir deyişle 440.000 TL’sini kazandı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın