Anasayfa » Genel » Gaye Sökmen

Gaye Sökmen

Gaye Sökmen Biyografisi

Gaye Sökmen, istanbul’da doğmuştur.
Sait Sökmen ’in 1981 senesinde Erenköy de açtığı Bale Sanat Merkezinde 1984 yılında bale hocalığına başladı. Bale Sanat Merkezi bünyesinde defile, reklam filmi ve tanıtımlarda koreograf asistanı olarak çalıştı ve tüm organizasyonların kulis rejisörlüğünü üstlendi.

Gaye Sökmen, eşi Sait Sökmen ile birlikte 1989 yılında kurdukları Gaye Sökmen Ajans ’ın sahipleridir.

1990-2001 seneleri arasında Sabah Gazetesi, Yeni Yüzyıl Gazetesi, Star tv, Show tv ve Kanal D’nin tertip ettiği birçok hoşluk ve modellik müsabakalarının bazılarının sahne ve kulis rejisörlüğünü, bazılarının tüm organizasyonlarını asıllaştırdı.

1996-2001 seneleri arasında Seçkine Model Look Müsabakalarının Türkiye temsilciliğini yürüttü.

Birçok tekstil işletmesinin ve modacıların defilelerinin, ayrıca yurtdışı fuarlarında tertip edilen defilele tanıtımlarının organizasyonunu, kulis rejisörlüğünü ve Koreograf asistanlığını sürdüren Gaye Sökmen, Carre Otis, Estella Warren, Adriana Karembeu, Anna Kournikova, İrina Shayk gibi adları yerli ve beynelmilel işletmelerin tanıtım organizasyonları için Türkiye’ye getirdi.

Kabiliyetlerini keşfettiği Hevesim Onan, Azra Akın, Ahu Yağtu, Cansu Irmak, Duygu Dikmenoğlu, Demet Şener, Ebru Akel, Eyşan Özhim, Gamze Özçelik, Janset, Jülide Ateş , Özgü Namal, Sedef Avcı , Şebnem Dönmez ,Tuba Büyüküstün, Tuğçe Kazaz ve Yasemin Ergene gibi adları televizyon, moda, reklam, ve film sektörüne kazandırdı.

Gaye Sökmen, 1986 senesinde Sait Sökmen d.1942 ile evlendi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın