Anasayfa » Genel » Green Card Başvurusu Evde Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Green Card Başvurusu Evde Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Green Card müracaatı konutta resim çekimi mevzusunda sualler almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber Green Card müracaatı konutta resim nasıl çekilir? Bu mevzu hakkındaki en Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda değişik başlıklar altında Green Card resim çekimi, Green Card resmi nasıl olmalı, Green Card konutta nasıl resim çekilir? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Kısa bir zaman evvel başlayan Green Card çekilişiyle beraber müracaat sayfasında büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Fakat müracaat esnasında istenilen evraklar, resimler derken insanların kafasında hayli bir sual işareti yer alıyor diyebiliriz. Green Card çekilişinde istenilen evraklardan bir tanesi de kendinize ait yüksek çözünürlükteki vesikalık cinsten resminizdir. Peki, bu resmi nasıl sürüklemelisiniz? Green Card müracaatı için konutta resim çekimi olur mu? İşte sizlere Doğru yanıtı!

green card resmi nasıl olmalı

Green Card Müracaatı Telefonla Resim Çekimi

Green Card müracaatı yaparken karşınıza çıkan resim sekmesinde takılı kalıyorsanız altta paylaştığımız bilgiler ile sizde konutta Green Card için fotoğrafınıza sürükleyebilir ve müracaatınızı bitirebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı tarafından Green Card çekilişi için tanımlanmış olan dijital resim koşulları vardır. Bu resim koşullarını karşıladığınız zaman meselesiz bir biçimde müracaatınızı yapabilirsiniz. Peki, bu koşullar nelerdir?

1 Resim Aygıtı

Konutunuzda varsa fotograf aygıtı yoksa telefon ya da tablet ’inizin kamerasini kullanabilirsiniz. Telefon ya da tablet kullaniyorsaniz daha nitelikli cekim yapmak icin arka kamerayi kullanabilirsiniz. Rastgele bir ayar yapmaniza gerek yok, bu aletlerden birini otomatik ayarda kullanabilirsiniz. Eger ayar yapmak istiyorsaniz fotograf cihazının İstanbul Sanayi Odası ayarini arttirip, flash ’i kapatabilirsiniz.

2 Surat

Cevredeki isigin yuzde parlaklik olusturmamasi icin, fotograf cekilmeden once yuzunuzu iyice yikayip kurulayin. Makyaj ya da takilardan mumkun oldugunca kacinin. Fotograflarda sakal veya biyik olmasi bir mesele yaratmaz, fakat ustunuzde gozluk, kulaklik, sapka ya da baska bir aksesuar olmamali.

Eger cekilis sonrasi surece Amerika Birleşik Devletleri ’de devam edecekseniz yuzunuzun acik bir sekilde gorunmesi yeterli. Eger Turkiye ’de surece devam edecekseniz, Turkiye ’deki konsolosluklarin istedigi sekilde -başka bir deyişle iki kulak ve alin acik sekilde- fotograf cekilin.

3 Elbise

Gunluk kiyafetler giymelisiniz; uniforma, is onlugu ya da kostum giymekten kacinin.

Fotograflarda daha iyi bir poz elde edebilmek icin mumkunse cilt renginizi one cikaran pastel acik ve yumusak tonlu renklerde ve tek renk duz renk tshirt ya da kiyafet giyinin. Arka fon ile ayni renk olan beyazdan ve sari/turuncu gibi cok cirtlak ve parlak renklerden kacinin.

4 Arka tasarı

Fotografin arka fonu mumkunse beyaz olmali, eger beyaz bir yuzey yoksa lekeli beyaz ya da acik krem rengi de olabilir. Konutunuzun varsa beyaz duvarini veya kapisini kullanabilirsiniz, yoksa bir yuzeye beyaz carsaf değişmezleyerek kendi arkafonunuzu yaratabilirsiniz. Eger beyaz bir karton ya da beyaz ortu ile sarabileceginiz genis bir yuzey bulabilirseniz, bunu da arka fon olarak kullanabilirsiniz.

5 Işık

Fotografta yuzde ya da arkaplanda bir golge olusmamali. O sebeple isigin -mumkunse- pek cok yonden geldigi ve bol oldugu gunduz müddeti cekim yapmaya calisin. Eger iki isik kaynaginiz varsa, birini saginiza digerini de solunuza yerlestirin. Eger mumkunse isik yukardan gelmesin, eger yukardan gelmek zorundaysa yuzde olusan golgeyi yok etmek icin kollarinizda isigi yansitmak icin beyaz bir yuzey kullanabilirsiniz.

Green Card Resmi Nasıl Olmalı?

Resim ebatları 600×600 piksel ebatlarında olmalıdır.Katılımcının kendisi, eşi veya tüm çocukları Doğrudan resim makinasına bakar biçimde olmalı, bireyin başı öne ya da yana eğik olmamalı, ve portre resmin %50 ’sini kaplamalıdır.Resmi çekilen bireyin arttaki fon perde sarih renk olmalıdır beyaz renk.Resmi çekilmiş bireyin suratı net bir biçimde görünmelidir.Fotoğrafta rastgele bir şapka ya da eşi aksesuar, gözlük kullanılmamalıdır.Resmi çekilen bireyin suratının, kulaklarının ve alnının sarihçe gözükmesi koşulu ile başörtüsü takılabilir.Yüklediğiniz resmin renk derinliği 24-bit, formatı JPEG Joint Photographic Experts Group olmalıdır, tarayıcı ile taranan resimlerin resolution bedeli en az 300 dpidots per inch olmalıdır.

Green Card Müracaatı Nereden Yapılır?

Green Card müracaatını yalnızca Electronic Diversity Visa Program isimli Amerika Birleşik Devletleri ’e bağlı resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Harici veya değişik bir linke erişmeniz size Doğru müracaatı yaptırmayacaktır.

Green Card Resmi Sakallı Olur Mu? Doğru Yanıt isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın