Anasayfa » Genel » Hadi Özışık

Hadi Özışık

Hadi Özışık Biyografisi

İnternethaber Yayın Grubu İdare Heyeti Başkanıdır.

Hadi Özışık, 1962 senesinde Iğdır, Tuzluca’da doğmuştur. Gazeteci Süleyman Özışık d.1971 kardeşidir.

Hadi Özışık, Gazetecilik işine, 1982 senesinde Kars‘ta yayın yapan Hüryurt gazetesinde köşe yazarlığı yaparak başladı. Profesyonel gazetecilik işine 1986 senesinde Türkiye Gazetesi‘nde adliye muhabiri olarak başladı. Daha sonra Günaydın Gazetesi, Dinç Bilgin ’in zamanında Bugün Gazetesi, Alan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Aklıselim Gazetesi, Çevirmen Gazetesi ve Star Gazetesi‘nde muhabir, idareyici ve köşe yazarı olarak çalıştı.

Hadi Özışık, Best FM’de bir vakit “Konuşan Türkiye” programının sunuculuğunu yaptı. TGRT Haber’de”Basın Odası” programını yapmaktadır.

28 Şubat sürecinde Yeni Günaydın Gazetesi’nin kapatılmasıyla birlikte işsiz kalan Hadi Özışık, İnternet’le 1999 senesinde tanıştı.

28 Şubat sürecinde hakkında bir çok dava açılan Hadi Özışık, 3 senelik işsizlik yarıyılı yaşadı.”Lekeli Sayfa” kitabının da yazarı olan Hadi Özışık, 5 Mayıs 2000 senesinde İnternethaber.com’u kurdu. İşini kurucusu olduğu sitede yazarlık yaparak sürdüren Hadi Özışık, iki şahıs ile çıkarak başlattığı yolculuğunu, bugün 60 şahıs ile devam ettiriyor.

Gazeteoku.com, İnternetspor.com, Gazeteciler.com, Memurhaber.com, Elmaelma.com, Sporoku.com, Ekofinans.comsitelerinin de kurucusu olan Hadi Özışık, 2005 senesinde İnternet Medyası Derneği’ni kurdu.

Marmara Üniversitesi İrtibat Fakültesi’nde İnternet gazeteciliği mevzusunda ders veren Hadi Özışık, İnternet Geliştirme Heyeti’nun da idare heyetinde yer alıyor.

Gazetecilik işinde bir çok ödül alan Hadi Özışık, kurucusu olduğu İnternethaber.com’un Türkiye Gazeteciler Toplumu tarafından “Senenin İnternet Sitesi” ödülşöhrete layık görülmesini çok anlamlı buluyor.

Hadi Özışık, konutludur. 3 çocuğu vardır. İnternethaber editörlüğünü yapan kızı Nazlı Özışık isminde bir kızı vardır.

Kitapları :
1998 – Lekeli Sayfa

İçeriği Oyla

Yorum yapın