Anasayfa » Genel » Hakan Akkaya

Hakan Akkaya

Hakan Akkaya Biyografisi

Hakan Akkaya, 31 temmuz 1982 tarihinde Ordu ’da doğmuştur. İlk orta ve lise öğrenimini de Ordu ’da bitirdikten sonra Üniversite için Ankara ’ya gitmiştir. Babası Ordu ’da turizm ve İnşaat işleriyle meşguldü. 21 yaşında babasını kaybetti. Bir kız kardeşi var.
Üniversiteye, Ankara Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde başladı, ama bitirmeden ikinci yıl modacı olmak için böldü.

19 yaşında istanbul ’a taşındı. İstasyon Sanat Merkezi, Moda Tasarımı Bvefatında Moda Eğitimi aldı.

İlk kere 21 yaşında iken erkek, kadın koleksiyonlarını hazırladı. İlk işi Batik Örme ’deydi, ardından 2008 – 2009 seneleri arası ALTINYILDIZ / FABRİKA ’da, 2005 ’deri 2008 ’e SARAR ’da, 2002 – 2005 seneleri arası ise BOYNER ’de Tasarım Departmanı İdareyiciliği yaptı. 1999 – 2002 seneleri arasında ise BATİK ’te – Genel Müdür Asistanı ve Tasarım görevlerinde bulundu.

2005 senesinde Nişantaşı ’nda açtığı home büro ve “Hang by Hakan Akkaya” isminde bir markası var. Hakan Akkaya, işadamları, iş kadınları, ünlü oyuncular hatta Dubai şeyhlerinin bırakamadığı bir modacı oldu.

Çok zengin bir ailenin çocuğu olan Hakan Akkaya moda yaşamına gerçeğinde çok ufak yaşlarda girmiş. Bilenler bilir, 1987 senesinde Cesur ve Hoş isimli yabancı bir dizi yayınlanıyordu televizyonda. Hakan Akkaya ’nın babaannesi diziyi hiç kaçır moda dünyasında geçtiğinden ilk moda aşkı o senelerde başlamış. Kendisini dizide ki işverenlerden Ridge Forrester yerine koyarmış.

Show TV ekranlarında yayınlanan “Bugün Ne Giysem” isimli müsabaka proğramında Sırp Asıllı daha önceki manken İvana Sert ve yeniden tasarımcı,modacı olan Uğurkan Erez‘le birlikte jüri azalığı yapmıştır.

23 Mart 2015 tarihinde Show TV ’de başlayan, sunuculuğunu Özge Ulusoy ’un yaptığı “Bugün Yıldız Benim” isimli müsabakada sesine, tarzına, stiline güvenen ev hanımları yarışacak, jüri koltuğunda Mert Ekren, modacı Hakan Akkaya ve türkücü Songül Karlı olacak.

2016 senesinin başında başlayacak olan 5.sezon İşte Benim Tarzım Ünlüler müsabakasında jüri koltuğunda Hakan Akkaya da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu ’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Tarzım Ünlüler müsabakasında yeniden sunuculuğu Hikaye Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.

İçeriği Oyla

Yorum yapın