Anasayfa » Genel » Hakan Çelik

Hakan Çelik

Hakan Çelik Biyografisi

Hakan Çelik, 10 Eylül 1969 tarihinde İstanbul, Beyoğlu ’nda doğmuştur. çocukluğu Kurtuluş ’ta geçmiştir. Ali Çelik isminde bir kardeşi vardır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1990 senesinde mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Avrupa Birliği’nin Siyasi Yapısı mevzusunda yüksek lisansını bitirdi. Aynı sırada İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon Sinema bvefatında Bilim Kurgu Sineması üzerine bir yüksek lisans programına devam etti.
Hakan Çelik, 19 yaşında iken 1988 senesinde Günaydın Gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1990 senesinde İskoçya’daki Glasgow BBC’de staj yaparken radyoculuğa başladı. Aynı yarıyılda The Herald’da kısa bir zaman çalıştı.

Hakan Çelik, Hürriyet Gazetesi‘nin radyosu Hür FM’i kuran ekipte yer aldı ve radyonun genel müdürlüğünü yaptı. Daha sonra Show Radyo, Genç Radyo ve NTV Radyo’da programlar yaptı.

1992 senesinde İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın btümörsüyle Londra‘ya gitti. Almanya, Japonya, Fransa ve ABD hükümetlerinin davetleriyle bu ülkelerde akademik seminerlere katıldı, konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulundu. Çeşitli prbugüne kadar 9 defa Japonya ’ya gitti. Türkiye ’deki az rakamda Japonya uzmanından biridir.

1997 senesinde Posta gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2005 senesinden itibaren gazetenin Ankara Temsilciliği görevini de yürütüyor.

Hakan Çelik, Habertürk Televizyonu’nda Oylum Talu ile beraber ‘Weekend’ isimli hafta sonu kuşağını hazırlayıp sundu, Oylum Talu parçaladıktan sonra da yalnız 3 sene devam etti. Şubat 2008- 2012 arasında Kanal 24’te “Hafta Sonu Moderatörü” olarak sabah kuşağında ekrana çıktı.

2010- 2011 yayın döneminde Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Ankara Radyosu ’nda “Haber – Yorum” programını hazırlayıp sundu. Bugüne kadar Küba Devlet Başkanı Fidel Castro, Hıristiyan dünyasının ruhani liderleri Papa XVI. Benedictus, Papa I. Franciscus, Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos ve Rus Patriği Alexy II ’nin de aralarında bulunduğu isimlerle görüşmeler yaptı.

Yalnızca Türkiye’de yaşayan Rum, Ermeni ve Yahudi azınlıklarla ilgili olarak değil tüm dünyada inançlar arası diyalogun ve kültürel ve siyasal etkileşimin önemine ve geliştirilmesine yönelik yazılar kaleme alan bir gazetecidir. Kiev, Moskova, Atina ve Vatikan ’daki büyük ayinleri izlemek üzere davet edilmiştir.

Müzikle ilgili çalışmalarına da devam eden Hakan Çelik, büyük bir ses- müzik arşivine sahiptir. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olup, çeşitli programlar, diziler ve TV yayınları için seslendirmeler yapmaktadır.

Trenler ve uçaklardan otomobillere kadar çok çeşitli ilgi alanlarına sahip olan Çelik, aynı zamanda dünya çapında tanınmış otomobil/teknoloji/seyahat yazarıdır.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 3 Radyosu’nda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Tren Yolculuğu” programı ile dinleyicilerine erişiyor.

CNN TÜRK ’te “Parametre” programına hafta içi her gün 09.00-10.00 arasında yorumcu olarak katılıyor. Ayrıca cumartesi ve pazar sabahları 10.00 ’da ekrana gelen “Hafta Sonu Keyfi” programını sunuyor.

Hakan Çelik, 25 Haziran 2011 tarihinde Koç Holding ’te yönetici olarak çalışan Nurgül Çerkeş ile Rahmi Koç Müzesi ’ndeki Halat Restaurant ’ta tertip edilen merasimle evlendi. Nikah törenine Cemil Çiçek, Mehdi Eker, Egemen Bağış, Taner Yıldız, Melih Gökçek, Rahmi Koç, Hanzade Doğan Boyner, Ferit Şahenk ve Patrik Bartholomeos da katıldı.

12-13 Ocak 2016 tarihlerinde Türk Hava Yolları Yönetim Zirvesini Oylum Talu ile beraber sundu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın