Anasayfa » Genel » Havaş Konşimento Sorgulama Güncel

Havaş Konşimento Sorgulama Güncel

Havaş konşimento denetleme mevzusunda ziyaretçilerimiz bizlere aralıksız olarak sual sormaktadır. Ziyaretçilerimizin havaş konşimento denetleme meraklarını giderebilmek ismine ayrıntılı bir yazı paylaşmak istedik. Bu içeriğimiz ile beraber Havaş konşimento denetleme operasyonlarınızı yapabilirsiniz.

Havaş Konşimento Nedir?

Havaş konşimento veya direk olarak konşimento taşıma tahvili olarak öğrenilmektedir. Konşimento üzerinde yükleyici, akdikeni, ihbar merci bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Her türlü bilginin yer aldığı bu konşimentolar gemiye teslim edilen mülke karşılık verilen alındı evrakı olarak geçmektedir.

Konşimento, taşımacılık firmayı tarafından akdikeni için tertip edilir. Gemiyle veya rastgele bir taşıtla taşınması gereken mülk bulunuyorsa bu mülkü iyi vaziyette teslim olacağının, taşıma kontratının bulunduğunu gösterir. Meşru bir kanıt olan konşimento, mülklerin mülkiyetini içermez bu surattan ciro edilemez gidişattadır. Üç orijinal nüsha olarak hazırlanır ve teslim edilir. Konşimento olmadan akdikeni mülkleri asla teslim alamaz.

Konşimento Neden Ehemmiyetlidir?

Bir yerden bir yere kadar bir mülk taşınıyorsa bu mülkün sağlam ve pak bir biçimde teslim edilebilmesi ismine konşimento hayati ehemmiyet talep etmektedir. Taşıyan ve taşıtanın haklarını belirten konşimento hak ve mükellefliklerden ibarettir. Konşimentonun bir değişik ismi ise bedelli belgedir.

Havaş Konşimento Denetleme Nasıl Yapılır?

Havaş konşimento denetleme harekâtları için kullanabileceğiniz linki sizlere altta hisseleştik. Paylaştığımız link üzerinden Konşimento numaranızı girerek taşımacılığı yapılan mülkünüzün tüm ayrıntılı bilgilerine erişebilirsiniz.

Havaş Konşimento denetleme adresi

Yukarıyadaki linke tıklayınız ve sizden istenen bilgileri beceriksizsiz ve Doğru bir biçimde  giriniz.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın