Anasayfa » Rehber » Heteroseksüel Ne Demek? Erkek – Kadın! (Doğru Cevap)

Heteroseksüel Ne Demek? Erkek – Kadın! (Doğru Cevap)

Heteroseksüel ne demek? Sualini sık bir biçimde alıyoruz. Heteroseksüel, karşı türden bireylere romantik çekim dinleyen şahıs olarak belirlenir.

Biseksüellik, aseksüellik, homoseksüellik ve panseksüellik de dahil olmak üzere bir hayli değişik cinsellik cinsi vardır. Heteroseksüeller popülasyonun çoğunluğunu oluşturur, ancak bu onların tecrübelerinin evrensel olduğu anlamına gelmez. Bazı heteroseksüeller yalnızca kendi ırk veya din gruplarından insanlarla çıkarken, kimileri de cemiyetin her kesiminden insanlarla çıkmaktadır. Heteroseksüel olmakla alakalı andırılması gereken ehemmiyetli şey, cinselliğinizin bir şahıs olarak bedelinizi veya değerinizi belirlemediğidir. Peki, heteroseksüel ne demek? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Heteroseksüel Ne Demek?

Heteroseksüel Ne Demek?

Heteroseksüel, karşı türe ilgi duyan şahısları belirleyen bir kelimedir. Başka Bir Deyişle, kadınlara ilgi duyan erkekler veya bütün tersi. Homoseksüellik aynı cinsiyete dinlenen çekim ve biseksüellik her iki cinsiyete dinlenen çekim ile beraber cinsel yönelimi belirlemek için kullanılan üç ana kategoriden biridir.

Heteroseksüellik ananesel olarak “klasik” veya “standart” olarak görülse de, artık fertlerin cinselliklerini yaşadıkları çok muhtelif yollar olduğunu öğreniyoruz. Öteki biaksler arasında aseksüellik başkalarına cinsel çekim dinlememe, panseksüellik cinsiyet kimliğinden bağımsız olarak insanlara çekim dinleme ve demiseksüellik fertlerin biriyle duygusal bir bağ geliştirene kadar çok az cinsel çekim yaşadığı veya hiç yaşamadığı daha “ananesel” bir cinsellik yer alır.

Unutulmaması gereken ehemmiyetli husus, heteroseksüelliğin sadece karşı türden insanlara ilgi duymanız gerektiği anlamına gelmediğidir. Bunun yerine, ne olursa olsun, yalnızca kendi fertsel cinselliğinizi ifade eder. Başka Bir Deyişle heteroseksüel, gey, biseksüel ya da tamamen başka bir şey olsanız da, olduğunuz şahıs olmanızda yanlış bir şey yoktur.

Heteroseksüel Erkek Ne Demek?

Heteroseksüel erkekler, dünyadaki tüm erkeklerin yarısından aşırısını temsil ettikleri için erkek popülasyonunun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Bu da heteroseksüel bir erkek olmayı belirlemenin pek çok değişik yolu olduğu anlamına kazanç, çünkü heteroseksüel erkek rakamı çok fazladır! Heteroseksüel erkekler arasında bulabileceğiniz bazı ortak özellikler arasında spora alaka, güçlü adaleler veya atletizm, iyi hijyen ve görünümlerine özen gösterme yer alır. Öteki şeyler doğası gereği daha az fiziksel olabilir.

Heteroseksüel Kadın Ne Demek?

Heteroseksüel bir kadın, kendini kadın olarak belirleyen ve erkeklere karşı cinsel veya romantik hisleri olan bireydir. Bu terim, ister erkek ister kadın olarak belirlensin, karşı türden insanlara ilgi duyan herkesi ifade etmek için kullanılabilir.

Heteroseksüel olmak, sadece bir cinsiyete veya değişiğine ilgi duyduğunuz anlamına gelmez. Bir Hayli insan biseksüeldir ve her iki cinsiyetle de ilişkileri vardır. Aynı zamanda, heteroseksüel olan herkes karşı cinsiyetten insanlarla romantik veya cinsel ilişkiler kurmayacaktır. Kimileri bu faaliyetleri sadece kendi cinsiyet grupları içinde hakikatleştirmeyi seçim ederken, öbürleri bunları hiç yapmamayı seçebilir.

Heteroseksüel Olduğumuzu Nasıl Anlarız?

“Heteroseksüel olup olmadığımı nasıl anlarım?” diye merak ediyor olabilirsiniz Bu son derece klasik bir sualdir ve sadece karşı türe ilgi duyup dinlemediğinizi kavramanıza destekçi olabilecek birkaç gösterge vardır.

Göstergelerden biri, sadece uzun vadeli romantik ilişkiler kurmak istediğiniz bireylere karşı cinsel çekim sezip sezmediğinizdir. Misalin, kendinizi yaşamınızı cinsiyet kimliğinizi paylaşan biriyle geçirmeyi hayal ederken buluyorsanız, bu heteroseksüel olduğunuzun bir göstergesi olabilir. Buna ek olarak, öteki insanlara karşı cinsel çekim seziyor ancak bu çekimlerin kalıcı birlikteliklere dönüşmesini istemiyorsanız, cinselliğinizin heteroseksüellik alanına girmesi mümkündür.

Google Form Nasıl Oluşturulur? içeriğimize göz atmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Yorum yapın