Anasayfa » Genel » Hyundai, Tucson’a rakip olacak cesur yeni SUV ’u Mufasa’yı Tanıtıyor! İlk görseller paylaşıldı: Agresif bir canavara hazır olun…

Hyundai, Tucson’a rakip olacak cesur yeni SUV ’u Mufasa’yı Tanıtıyor! İlk görseller paylaşıldı: Agresif bir canavara hazır olun…

Önde gelen bir küresel araba üreticisi olan Hyundai, merakla beklenen yeni SUV’si Mufasa’nın tasarımını tanıttı. Şık ve şık vasıta, yalnızca birkaç gün içinde başlayacak olan Şanghay Araba Fuarı’nda ilk defa görücüye çıkacak. Yeni yayınlanan görüntüler bize, Hyundai’nin Çin pazarına yakında girmesi tasarlanan bu coşku verici yeni modelden neler bekleyebileceğimize dair bir fikir veriyor.

CESUR TASARIM VE BELİRGİN ÇİZGİLER

Hyundai tarafından paylaşılan görsellerden, Mufasa’nın Tucson’a eş bir ebada sahip olacağı ancak daha belirgin ve daha kızgın hatlara sahip olacağı anlaşılıyor. Vasıtanın özellikle ön kısmı, dikey bir far ve arka lambadaki eşsiz detaylar dahil olmak üzere çok değişik tasarım öğelerine sahiptir. Büyük Hyundai yazısını çevreleyen LED stop lambalarıyla arabanın art da dikkat çekici.

Gelen haberlere göre Mufasa beş şahsiyet olacak ve tamamen dijital bir kokpitle gelecek ancak iç mekana dair henüz görsel bir bilgimiz yok. Mufasa’nın Çin dışında hangi pazarlarda satılacağı da henüz muhakkak değil.

YENİ MUFASA ’NIN TEKNİK DETAYLARI

Hyundai, Tucson'a rakip olacak cesur yeni SUV ’u Mufasa'yı Tanıtıyor! İlk görseller paylaşıldı: Agresif bir canavara hazır olun…

Mufasa’nın teknik özellikleri henüz bütün olarak bilinmeyenken, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın MIIT açıkladığı bir belge bize bazı ipuçları verdi. Buna göre vasıtanın uzunluğu 4.475 mm, genişliği 1.850 mm ve yüksekliği 1.686 mm olacak ve Tucson ’la eş ebatlarda olacak.

Belgede ayrıca Mufasa’nın 158 at efor üreten 2.0 litrelik benzinli bir motordan efor alacağına da değinilirken, gelecekte alternatifi de dedikodular arasında.

Mufasa ile işletme, SUV tasarımında çıtayı bir defa daha yükseltti ve hem güçlü hem de zarif bir vasıta ortaya koydu. Cesur hatlarından en yeni özelliklerine kadar, Mufasa’nın dikkatleri üzerine sürükleyeceği ve sürücüleri etkileyeceği kesin. Vasıta 18 Nisan ’da tanıtılacak.

İçeriği Oyla

Yorum yapın