Anasayfa » Genel » Hyundai, Volkswagen, Renault! İşte Türkiye ’de satılan en ucuz 5 otomobil

Hyundai, Volkswagen, Renault! İşte Türkiye ’de satılan en ucuz 5 otomobil

Koronavirüs salgını, küresel yonga krizi ve Rusya Ukrayna savaşının getirmiş olduğu enerji krizinin ardından özellikle son 1 senede araba maliyetleri fahiş seviyelerde arkasıydı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise dün yaptığı konuşmada araba matrah tertip etmesinin yolda olduğunu söyledi ve bu sayede Türkiye’de satılan en ucuz arabalar bir kere daha ehemmiyetli bir noktaya geldi. İşte Türkiye ’de satılan en ucuz 5 araba…

HYUNDAİ i10

Değişik seriler ile vasıtalarını satışa sunan markanın i10 acelesi ülkemizde maliyet açısından en uygun olan vasıtalar arasında. 100 km ’de 4.9 litre yakıt tüketimi vardır. İç hacmi geniştir. Satış sayıyı ise şu an için 322.350 TL kıymetinden başlıyor. Değişik renk alternatifleri vardır. Benzinle çalışır. 67 hp tipinde olan en ucuz modeli düz viteslidir. 5 kapılıdır.

DACİA SANDERO

Dacia araba Romanya ülkesine aittir. Sandero modelinin ülkemizde şu an için aktüel satış maliyeti 365.900 TL kıymetinden başlamaktadır. Benzinle çalışır. Değişik renk alternatifleri vardır. 100 km ’de 5.2 litre benzin yakar. Düz vitese sahiptir. 5 kapılıdır.

FİAT EGEA SEDAN

Türkiye’de yapılan araştırmaların da gösterdiği gibi en çok satılan taşıtların başında geliyor. Egea modelinin Sedan acelesi olan bu arabanın 1.4 Fire 95 HP benzinle çalışan modelinin maliyeti şu an için 355.900 Türk Lirasıdır. Öteki taşıtların aksine 4 kapısı olan bir arabadır. 100 km ’de yalnızca 5.3 litre benzin yaktığı için ve buna bağlı yakıt tasarruflu bir taşıt olduğu için kesintisiz araba kullananların en çok seçim ettiği arabadır. Kırmızı gibi bir renkte olanı dahi vardır. Vites tipi düzdür.

İçeriği Oyla

Yorum yapın