Anasayfa » Genel » Instagram Spam Nasıl Kaldırılır 2023 – Spam Süresi ve Cezası

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır 2023 – Spam Süresi ve Cezası

Instagram, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biridir. Oldukça büyük bir kitleye hitap eden bu platformda, kullanıcıları rahat edecek olan nefret söylemi, üryanlık ya da saldırganlık kapsayan hesaplar, kullanıcılar tarafından idareye bildirildiğinde spam atılmaktadır. Başka Bir Deyişle alakalı hesaplara ve içeriklere müteveccih harekât başlatılmaktadır. Peki Instagram spam nasıl kaldırılır? Instagram spam nasıl geçer? Instagram spam kaldırma usulleri nelerdir? Merak edenler için işte ayrıntılar…

İnstagram ’da muhtelif sebeplere bağlı olarak spam yiyen kullanıcılar, spam kaldırma yöntemlerini incelemektedirler. İnstagram aşinayı gibi kullanıcıların şahsi bilgisi ve saklılığını gözetmek ismine muhakkak kaideler geliştirmiş olan bir ağdır. Bu sebeple de muhtelif spam cezaları geliştirmiştir. Spama maruz kalmanın en ilk sebebi ise topluluk kaidelerine ters davranılmasıdır. Spamın kaldırılması içinse topluluk kaidelerine ters olan gönderilerin silinmesi gerekir. Aynı zamanda bu cins gönderilerin de paylaşılmamasına çok dikkat edilmesi gerekir. Muhtemel olduğunca da İnstagram topluluk kaidelerine uymaya özen gösterilmesi koşuldur. Tüm bu şartlar sağlandığında ise spam maniyi takribî olarak 1 haftalık bir süreç sonunda açılacaktır.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır

Instagram Spam Nasıl Geçer?

Son zamanlarda büyük bir kitle tarafından “İnstagram spam nasıl geçer?” sualini incelenmeye başlanmıştır.  İnstagram ’da spam alan kullanıcıların en esasta dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır;

İnstagram topluluk kaidelerine uymak +18 görsellerin kullanımından sakınmak. Kullanılmışsa bunları silmek. İnstagram kullanıcılarının gönderilerine rahatsız edici, ırkçı ya da taciz edici yorumlar yapmaktan kaçınmak. Sıradandan çok daha fazla ve seri alkış reelleştirmek. Özellikle de yeni hesaplarda bu gidişat hesabın tamamen kapanmasına da sebebiyet verebilmektedir. Çok kısa zaman içerisinde çok fazla bireyi takip etmek de spama neden olur. Özellikle de takip isteği gönderilen bireyler isteği yalanlamışsa, İnstagram bunu kullanıcının rahatsız edildiği Doğrultusunda algılar ve hesaba takip maniyi koyar.

Yukarıyada bahsedilen mevzulara dikkat edilmesi gidişatında hesabın spam alması söz mevzusu olmaz. Ancak bir biçimde spam konulmuşsa da nasıl kaldırılacağının iyi öğrenilmesi gerekir.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır?

İnstagram gibi büyük bir sosyal ağda spam yiyen kullanıcıların en çok incelediği mevzu spam kaldırma teknikleri olmuştur. Esasta İnstagram ’da 2 cins spama yer verilmiştir. Bunlardan biri topluluk kaidelerine ters davranılmasıdır. Bir öbürü ise kullanıcılar tarafından spam almak olacaktır. Söz mevzusu gidişatlarda karşı karşıya gelindiğinde ise spam kaldırma tekniklerini uygulanması gerekecektir. 2023 seneyi itibariyle spam kaldırma için yapılması gerekenler şunlardır;

Topluluk kaidelerine uygun davranmaya özen göstermek gerekir. Topluluk kaideleri sebebiyle spam alınmışsa, bir zaman süresince paylaşım yapmaya da ara vermek gerekir. Spam meselesinin üstesinden gelmenin bir öteki usulü de kullanıcılarda spam kaldırmak ismine alkış ve yorum istemek olacaktır.

Bunun yanı gizeme kullanıcıların öykülerinde spam gidişatını da belirtmeleri koşuldur. Böylece çok daha süratli bir biçimde spam meselesinden kurtulmak muhtemel olacaktır. İnstagram ’da spam kaldırmanın bir öteki ehemmiyetli usulü de apaçık özellikleri fazla derecede kullanmamaktır. Mesela seri alkış ve takip etme eylemlerinden olabildiğince sakınmak gerekecektir.

Instagram Destek Merkezi

Instagram ’da karşılaştığınız tüm meseleler için Instagram ’ın sizler için daha evvelinde hazırlamış olduğu hazır sual kalıpları ve yanıtlara göz atabilirsiniz. Çok sık karşılaşılan meselelerle ilgili olarak Instagram destek merkezinde tüm yanıtlar ayrıntılı ve detaylı bir biçimde yanıtlandırılmaktadır.

Instagram İndirme Linki

Instagram ’ı uslu telefonunuza indirmek için kullanabileceğiniz linkleri sizlere altta hisseleştik.

App Store iOS aygıtlar içinTıklaGoogle Play Store Android Aygıtlar İçinTıkla

Genel kategorimize de göz atabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın