Anasayfa » Genel » Kadir Doğulu

Kadir Doğulu

Kadir Doğulu Biyografisi

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 tarihinde Mersin ’de beş çocuklu bir ailenin 2 numara oğlu olarak doğmuştur. Hakikat ismi Abdulkadir Doğulu ’dur. Annesi ev hanımı, babası Rasim Doğulu emekçi emeklisi idi. Kadir Doğulu ’nun bir menajerlik işletmeyi var. İmaj danışmanlığı da yapan abisi, Kemal Doğulu; Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Özen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi adların imajlarını baştan alta planladı. Kadir Doğulu, ortaokul ve lise seneleri çalışarak geçti.
2000 senesinde istanbul ’a ağabeyinin yanına geldi. Evvel Beyoğlından Refika ’da çalıştı. Cafe City ve Buz ’da garsonluk yaptı. Salomanje ’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı. Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma ’daki kafeleri ve lokantaları araştırdı. Oradaki yemekleri tattı. Türkiye dönüşü House Cafe ’de işe girdi. İki yıl şirketçilik yaptı.

O yarıyılda abisi aracılığıyla Hande Yener ’le tanıştı. Kısa bir müddet sonra bu tanışıklık aşka dönüştü.

Şarkıcı Hande Yener ile ortak olarak Ortaköy ’de The House Cafe ’de şirket müdürlüğü yapmıştır. Aynı zamanda Harbiye ’deki Piyasa adlı gece kulübünü işletti.

Okan Üniversitesi gastronomi bvefatında okudu.

2010 senesinde “Ufak Gizemler” dizisi ile oyunculuğa başladı. 2011 senesinde Gani Müjde‘nin senaryosunu yazdığı “Pis Yedili” isimli dizide oynadı.

2013 senesinde Peyami Safa ’nın aynı isimli romanından uyarlanan ve rejisörlüğünü Sadullah Çelen ’in yaptığı “Fatih-Harbiye” isimli dizide Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer ile birlikte başrol oynadı.

2014 senesinin Şubat ayında Kanal D ekranlarında başlayan, “Star Işığı X Factor” isimli 2 milyon TL büyük mükâfatlı şarkı müsabakasında Ziynet Sali, Emre Aydın, Armağan Çağlayan ve Ömer Karacan Jüri aboneliği yapmaktadır. Müsabakanın sunuculuğunu ise Kadir Doğulu yaptı.

Koyu Fenerbahçeli olan Kadir Doğulu, tiyatroya gitmek, spor yapmak, motosiklet ile gezmekten seviyor.

2015 senesinin Ocak ayında Star Tv ’de gösterime girecek olan “Ve Kazanan” müsabakasının sunuculuğunu oyuncu Kadir Doğulu yaparken jüri koltuğunda Kenan Doğulu ile Şebnem Ferah olacaktır.

2015 senesinde Atv ekranlarında oynayacak olan “Sevdam Alabora” isimli dizide başrollerde Kadir Doğulu, Elçin Sangu ve Mustafa Avkıran yer aldı.

8 Temmuz 2016 tarihinde Neslihan Atagül ile evlendi.

2016 senesinde “Bana Sevmeyi Anlat” dizisinde Kadir Doğulu, Seda Bakan, Mustafa Üstündağ, Dolunay Soysert ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Babamın Günahları OzanTV Dizisi
2016 – Bana Sevmeyi Anlat Alper TV Dizisi
2015 – Muhteşem Asır: Kösem Mehmet Giray Han TV Dizisi
2015 – Beyaz Gece RüzgarTV Dizisi
2015 – Sevdam Alabora Gökhandizi
2013 – Fatih-Harbiye Macitdizi
2013 – Bir Öyküm Var Mert sinema
2011 – 2012 – Pis Yedili Bayrampaşalı Güneydizi
2010 – Çakıl Taşları AliTV Dizisi
2010 – 2011 – Ufak Gizemler Alidizi

İçeriği Oyla

Yorum yapın