Anasayfa » Genel » Kahve limonla birleşince mucizevi etkiler yaratıyor! Kahve ve limon karışımının bilinmeyen faydaları

Kahve limonla birleşince mucizevi etkiler yaratıyor! Kahve ve limon karışımının bilinmeyen faydaları

Kahve, kiminilerinin sabah uyanmak için, kimilerinin keyifli aynında, kimilerinin ise hüzünlü anlarına eşlik eden herkesin severek tükettiği içeçekler arasında. Genellikle sade olarak tercih edilen kahvenin içine limon eklendiği zaman ki faydaları ise saymakla bitmiyor. İşte kahve limon karışımın faydaları…

BAŞ AĞRILARI İÇİN EN İYİ AĞRI KESİCİ
Kahve, içerdiği kafein sayesinde kan damarlarının sıkışmasına yardımcı olduğu için ağrıyı hafifletici etkisiyle baş ağrısı problemi yaşayan kişiler tarafından oldukça sık tüketiliyor. Her yıl milyonlarca insan şiddetli baş ağrısı yaşadığı için evde kendine çeşitli çözümler bulmaya çalışıyor. Kahvenin ağrıyı hafifleten etkisinin limonun ferahlatıcı özelliğiyle buluşması, ağrı kesici ilaçlara başvurmadan önce evde denenebilecek ve ağrınızı hafifletebilecek bir yöntem.

CİLTTE PÜRÜSSÜZLÜK ETKİSİ 

Limon ve kahvenin içindeki antioksidanlar cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlar. Limonun içinde bulunan C vitamini kolajen üretimini arttırarak cildinizi gençleştirir ve elastikiyetini artırır. Güneşe maruz kalan cildinizde oluşan lekelerin azalmasına yardımcı olur. Aynı zaman kan akışını hızlandırır ve vücudunuzun su dengesini koruyarak cildinizin nem oranını dengeler.

Sadece içecek olarak tüketildiğinde değil cilde dışardan belirli periyotlarla uygulanması halinde ciltte görünür değişiklikler yaratır. Kadınlar da doğum sonrası oluşan çatlakların giderilmesine yardımcı olduğu gibi kilo alıp verme sonucu ciltte oluşan çatlak görünümünün azalmasını da sağlar.

MİDEDE KALKAN GÖREVİ 

Kahvenin metabolizma hızlandırıcı etkisini hepimiz biliyoruz. Kahvenin bu mucizevi etkisi limonla buluştuğunda bambaşka bir etki yaratıyor. Limonlu kahve sindirim sistemini rahatları ve bağırsak hareketlerini hızlandırır. Bu tüketim biçiminden kaynaklanan mide problemlerini azaltarak mide sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Hazımsızlık ve şişkinlik gibi oldukça sık rastlanan sindirim sistemi sorunlarının da hafiflemesini kolaylaştırır.

Kalabalık arkadaş buluşmaları, bir konser ya da etkinlik sonrası ertesi sabah uyandığınızda kendinizi iyi hissetmek için hazırlayıp içebileceğiniz limonlu kahve midenizde oluşan hassasiyeti yumuşatırken kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

İçeriği Oyla

Yorum yapın