Anasayfa » Genel » Kargoyu Kimin Gönderdiğini Nasıl Bulurum? (Doğru Cevap)

Kargoyu Kimin Gönderdiğini Nasıl Bulurum? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde kargoyu kimin yolladığını nasıl bulurum? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize kargoyu kimin yolladığını nasıl bulurum? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Bununla beraber kargoyu kimin yolladığını bilme, kargoda kimlik zorunlu mi, adıma kargo denetleme, adıma kargo var mı, adıma kargo sevk edilmiş başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Kargo hizmetlerinin günümüz yaşantısında hayli bir çoğalması, internet alışverişlerine artık daha emin bir bakış açısı olması sebebiyle kargoculuk sektörü büyük bir çığır açmış gidişatta. İnsanlar siparişlerini veriyorlar ve ertesi gün kapılarında satın aldıkları mahsulleri bulabiliyorlar. Bazı gidişatlardaysa bir karmaşa ortaya çıkıyor ve sizin isminize kargo olmamasına karşın kargoyu kimin yolladığını bilmek istiyorsunuz. Veya kapınıza bir kargo geldiğinde ve onu aldığınızda kargoyu kimin yolladığını aşırısıyla merak edebiliyorsunuz. Peki, kargoyu kimin yolladığını nasıl bulurum? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Kargoyu Kimin Yolladığını Nasıl Bulurum?

Kargoyu Kimin Yolladığını Nasıl Bulurum?

Akdikeni ve yollayıcı arasındaki bağlantı, irtibat problemleri sebebiyle sevk edilen kargonun ayrıntıları müşteriye bütün net bir biçimde iletilemiyor olabilir. Böylesi bir vaziyetle karşı karşıya kaldıysanız isminize gelen kargonun kimin tarafından sevk edildiğini merak ediyorsanız yapmanız gereken operasyonlar çok kolaydır.

İsminize sevk edilen kargoyu açmadan kargo şirketinin internet sitesine giriş yapın ve ‘ ’kargo denetleme sistemi ’ ’ ile beraber kargo takip numarasını yazarak isminize sevk edilen kargonun kimin tarafından sevk edildiğini bulabilirsiniz. Şayet bu biçimde bir çözüm bulamıyorsanız geriye kalan tek çözüm usulü; ‘ ’Kargo işletmesini arayarak veya kargo işletmesinin şubesine giderek ayrıntılı bilgi almak olacaktır. ’ ’

Kargoda Kimlik Zorunlu Mi?

Evet, isminize sevk edilmiş kargo varsa kimliğinizi göstererek almanız lüzumludur. İsminize sevk edilen kargolarda kargonuzu bir başkasının alması gidişatı kabahattir. Şayet böyle bir vaziyetle karşı karşıya kaldıysanız ilk etapta kargo şirketiyle görüşme sağlamalısınız. Fakat kargo işletmesi size bu mevzu da takviyeci olmuyorsa harcayıcı hakem kuruluya veya savcılığa müracaat da bulunabilirsiniz.

Kargo Takip Numarası Olmadan Kargo Denetleme Olası Mü?

Elinizde bir kargo takip numarası bulunmuyorsa ve kargonuzun nerede olduğunu merak ediyorsanız bu gidişatı kargo işletmesinin alıcı hizmetlerini arayarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Alıcı hizmetleri size bu mevzuda takviyeci olmazsa kargo şubesine giderek yeniden hadiseyi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Alıcı hizmetlerini aradığınızda veya kargo şubesine gittiğinizde yetkili şahıs sizden ad, adres, telefon numarası ve kargoyla ilgili değişik bilgiler arz edebilir. Bu suallerin her birisine Doğru bir biçimde yanıt vermek zorundasınız.

Kargo Takip No Nasıl Bilinir?

Kargo takip numarasını rastgele bir sipariş verdiğinizde cep telefonu numaranıza kargo işletmesi tarafına sevk edilir. Veya mail adresinize kargo takip numaranız sevk edilmiş olur. Fakat sevk edilmediyse kargo takip numaranızı bilmek için kargo işletmesinin en yakın şubesine giderek T.C kimlik bilgileriniz ve adresinizi paylaşarak kargo takip numaranızı alabilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın