Anasayfa » İlaç Rehberi » Konakion MM

Konakion MM

Konazol nedir ne için kullanılır, Konazol nasıl kullanılır, Konazol’in saklanması, Konazol’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Konazol’in olası yan etkiler nelerdir.

krem

Ketokonazol

Ambalaj:

 20 mg/gx30 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Tinea korporis, tinea kruris, tinea manus ve tinea pedis gibi derinin dermatofit enfeksiyonlarında, derinin kandida enfeksiyonlarında, tinea (pitriyazis) versikolorda ve seboreik dermatitin tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Ketokonazole karşı aşırı duyarlı olan-lardakullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Oftalmik endikasyonlarda kullanılmaz. Gebelik Ve emzirme üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Ancak gebelikte hekim tarafından gerekli görülmedikçe kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:

 Tedavisi sırasında seyrek olarak uygulama bölgesinde irritasyon ve yanma duyusu görülmüştür. Nadiren, kontakt dermatit gibi bölgesel alerjik deri reaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi:

 Konazol Krem: Günde 1-2 kez deri üzerine sürülür ve tamamen emilinceye kadar hafifçeovulur. Semptomlar ortadan kaybolduktan sonra da tedaviye birkaç gün daha devam edilir. Tedavi süresi 2-6 hafta arasındadır.Konazol Şampuan: Islatılmış Saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır, suyla durulanır. İkinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere, 4 hafta boyunca devam edilir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın