Anasayfa » Genel » Kriptocular zarar etti ikinci el lüks saatler ucuzladı

Kriptocular zarar etti ikinci el lüks saatler ucuzladı

Kripto para piyasalarında yaşanan ciddi düşüşün ardından ikinci el lüks saatlerin talebinde çoğalış alana geldi. Bu da, maliyetlerin düşmesine yol açtı.

Chrono24 adlı lüks saat satan beynelmilel e-ticaret sitesi, kripto piyasalarındaki düşüşten sonra ikinci el lüks saatlerin talebinde çoğalış olduğunu açıkladı. Site, Rolex ve Patek gibi lüks saatlerin ikinci el piyasasında daha fazla satışa çıkarılmaya başladığını ve bundan dolayı maliyetlerin düştüğünü dile getirdi. Misal olarak, Patek Philippe Nautilus 5711A’nın, senenin ilk çeyreğinde 240 bin dolara satılırken şu an 190 bin dolara akdikeni bulduğunu gösterdi.
‘İkinci el lüks saat pazarı yavaşlıyor’

HAREKÂT HACİMLERİYSE SENENİN İLK YARISINA GÖRE YÜZDE 50 ARTTI.

En çok aranan saatlerin maliyetlerinin düşmesinin ikinci el lüks saat pazarının yavaşlamaya başladığının bir göstergesi olduğu belirtiliyor. Kripto varlık maliyetlerindeki muazzam yükseliş, yeni bir lüks akdikeni sınıfının doğmasına ve en iyi markaların modellerinin maliyetlerinde eşi görülmemiş çoğalışa yol açmıştı. Kripto varlık maliyetlerinde son yarıyılda görülen çöküşten sonra bu harcayıcılar artık geri çekilirken, en çok aranan saatlerin maliyetleri öbür eş mahsullere daha da yakınlaşıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın