Anasayfa » Rehber » Macbook Uygulama Silme – Kapatma (Kesin Yöntem)

Macbook Uygulama Silme – Kapatma (Kesin Yöntem)

Macbook uygulama silme mevzusunda sık sual alıyoruz. Macbook ’lar bir hayli değişik vazife için kullanılabilen harika, taşınabilir bilgisayarlardır. Ancak Macbook ’unuzda azıcık yer açmak ve artık kullanmadığınız bazı uygulamaları kaldırmak istiyorsanız, bir uygulamayı silmek onu çöp kolisine çekmek kadar kolaydır.

Mac ’inizde silmek istediğiniz ama nasıl sileceğinizden emin olmadığınız dosyalar mı var? Neyse ki MacBook ’unuzdaki dosyaları silmenin birkaç kolay yolu var. Bu rehberde, dosyaları süratli ve kolay bir biçimde silmek için en yaygın yöntemlerden kimilerinin üzerinden geçeceğiz. İşte sizlere Macbook dosya silme veya öteki ismiyle Macbook uygulama silme adımları!

Macbook Uygulama Silme – Kapatma

Macbook Uygulama Silme

Macbook ’unuzdaki dosyaları silmeniz mi gerekiyor? İster azıcık yer açmak isteyin ister yalnızca pak bir başlangıç yapmak isteyin, Macbook ’unuzdaki dosyaları silmek hakikatinde oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken bu kolay adımları takip etmektir.

Macbook uygulama silme harekâtları için ilk yöntem:

İlk olarak Finder uygulamasını açın ve istediğiniz dosyaları kapsayan sürücüyü seçin silmek için. Ardından, Çöp Paketi sembolünü açın ve silmek istediğiniz dosyaya gidin. Üzerine sağ tıklayın ve Çöp Kolisine Taşı öğesini seçin.

Macbook uygulama silme harekâtları için seçenek yöntem:

Seçenek olarak, bu harekât için bir klavye kısayolu da kullanabilirsiniz. Dosyayı Doğrudan Çöp Paketi klasörüne taşımak için klavyenizde Command + Delete tuşlarına basmanız yeterlidir.

Bir dosyayı kalıcı olarak silmek için macbook ’unuzdan silmek için Çöp Paketi klasörünü boşaltmanız gerekir. Finder uygulamasındaki “Boşalt” düğmesine tıklayın ve her şeyi kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylayın. Bu, Çöp Paketi klasörünüzdeki tüm öğeleri kalıcı olarak kaldıracaktır.

Bereketli ipucu: Macbook ’unuzdan bir dosyayı sildikten sonra, daha sonra yanlışlıkla geri yüklememek için Çöp Paketi klasörünü olası olan en kısa vakitte boşalttığınızdan emin olun.

Macbook Uygulama Kapatma

Mac ’inizde bir uygulamayı kapatmak kolay bir vazife gibi görünsede, hakikatinde bunu yapmanın birkaç değişik yolu vardır. Mac‘inizde kullandığınız rastgele bir uygulamayı tehlikesiz bir biçimde kapatmak için bazı ipuçları ve püf noktaları için okumaya devam edin.

Macbook uygulama kapatmak için ilk yöntem:

Bir uygulamayı kapatmanın en kolay yollarından biri kırmızı “X” işaretine tıklamaktır uygulama penceresinin sol üst köşesindeki düğmesine basın. Bu, uygulamayı kapatacak ve sizi masaüstü ekranınıza döndürecektir.

Macbook uygulama kapatma için seçenek yöntem:

Bir uygulamayı kapatmanın bir başka yolu da klavye kısayolunu kullanmaktır. Mac ’inizdeki tüm sarih uygulamaları kapatmak için “Command” + “Q” tuşlarını aynı anda basılı tutun.

Üzerinde birden fazla uygulama çalıştırıyorsanız”Uygulamalardan Çıkmaya Güçle” özelliğini kullanarak hepsini bir defada kapatabilirsiniz. Bu menüye ulaşmak için taşıt çubuğunuzdaki Apple logosuna tıklayın ve “Çıkmaya Güçle “yı seçin Ardından, vurgulanan isimlerine tıklayarak kapatmak istediğiniz sarih uygulamalardan rastgele birini seçin. Birine tıkladığınızda otomatik olarak ötekileri de vurgulanacaktır, bu sebeple sadece alttakilere tıkladığınızdan emin olun kapatmak istediklerinizi seçin. Kapatmak istediğiniz tüm uygulamaları seçtikten sonra “Çıkmaya Güçle” alternatifine tıkladığınızda uygulamalar hemen kapatılacaktır.

Macbook Uygulama Kapanmıyor

Hangi yöntemi sınarsanız deneyin veya kırmızı “X” işaretine kaç defa tıklarsanız tıklayın bütün olarak kapanmayan bir uygulamanız varsa, onu kapanmaya zorlamak için bir püf noktası vardır. Kolayca “Option” tuşunu basılı tutun, dock ’unuzdaki uygulamanın sembolüne tıklayın ve fare düğmesini basılı tutun ve ardından çöp kutunuza çekin. Bu, yanlış davranan veya rastgele bir sebeple cevap vermeyen rastgele bir uygulamayı kapatmaya zorlayacaktır.

Instagram Saklı Hesap Görme Fiyatsız içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın