Anasayfa » Genel » Mahmut Tanal

Mahmut Tanal

Mahmut Tanal Biyografisi

Mahmut Tanal, 1 Ocak 1961 tarihinde Şanlıurfa, Hilvan ’da Bahçecik köyünde Mustafa ve Keziban Tanal çiftinin çocuğu olarak doğmuştur.
Mahmut Tanal, 1982 senesinde başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1986 senesinde mezun oluşunun ardından İstanbul Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.

Mahmut Tanal, Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Mektebi Programı’ndan sertifika aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ’nin Ceza Duruşması Hukukunda Bağlantının Sorgulanması ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte tertip ettiği Türk Avukatlarının Düzeyli Eğitimi Programına katıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Modern Hayatı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Harcayıcıyı Koruma Derneği Azası oldu

2011 seneyi Türkiye genel seçimleri’nde Cumhuriyet Ulus Partisi CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde tekerrür CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komiteyi Azalığı ve İnsan Haklarını Tahlil Komiteyi Azalığı misyonlarında bulundu.

24 Haziran 2018 genel tercihlerinde CHP İstanbul 1.bölge milletvekili adayı oldu ve tekerrür seçildi.

Orta seviyede Almanca bilen Mahmut Tanal evli ve 2 çocuk babasıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın