Anasayfa » Genel » Marul suyu uyku getirir mi? Marul’un faydalarını duyunca çok acayipmiş diyeceksiniz!

Marul suyu uyku getirir mi? Marul’un faydalarını duyunca çok acayipmiş diyeceksiniz!

Marul, her şeyden evvel hamilelik yarıyılında annelerin lüzumu olan K vitamini kapsamasından dolayı önemlidir. Sağlık açısından kendi cinsleriyle neredeyse aynı olan marul, etkili bir demir ambarıdır. Demir eksikliğinden kaynaklanan birçok sağlık meselesinin giderilmesinde öneri edilir. Kan ve damar sıhhatinin korunmasına takviyeci olan marul, bolca demir kapsar.

Donakalacağınız bir başka bilgi de marul, saç ve cilt sıhhati açısından ehemmiyetlidir. Koruyucudur. Cil sıhhati için gerekli olan A vitaminin yüzde suratını karşılayan marul, cil hücrelerinin sıhhati için gereklidir.

Tabi değişik yandan cilt sıhhati için de sağlıklı bir kan dolaşımı gereklidir. Potasyum, kan dolaşımının sağplıklı bir şekilde işleyebilmesi için ehemmiyetlidir ve bu da marulda bolca bulunur.

Değişik yandan cilt gözeneklerinin açılması ve ıslaması ismine marul destekleyicidir. Bu gidişat özellikle ktümörü cilt sahipleri için müjde gibidir. Kış aylarında kuruyan cilt için marul iyileşmeyi sağlar.

Ve biribirinden bedelli marul bereketlerinde belki de en ehemmiyetlisi marul ve marul suyunun uyku meselelerini giderebildiğidir. Marulun uyku meselesini çözdüğü çok az öğrenilen bir Doğrutir.

Akşamları bir miktan marul ya da marul suyu deliksiz bir uyku çekmenize takviyeci olabilir.

Marulun Saç Sıhhatine Bereketleri

Marulun sağlık açısından bir çok verimi genelde öğrenilir ama saç saç sıhhati açısından çok ehemmiyetli mineraller içeridği gereğini çok az kişi öğrenir. Marulun kapsadığı bol miktardaki demir başta olmak üzere değişik mineraller ve vitaminler saçların sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamasının yanında marul suyunun saçlara uygulanması saç dökülmesi ve kellik meselelerine yakalanma riskini eksiltebilir.

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın