Anasayfa » Genel » Natalia Vodianova

Natalia Vodianova

Natalia Vodianova Biyografisi

Natalia Vodianova, 28 Şubat 1982 ’de Gorky ’de doğmuş Rus süpermodeldir. Gorky şehrinin ismi 1990 ’dan sonra Nijni Novgorod olmuştur. Natalia Vodianova ’nın çocukluk günleri güçlüklerle geçer. Altı yaşında babası konuti terk etti. Annesiyle birlikte dedesinin konutine taşınmak zorunda kaldı. Annesinin erkek dostlarının tacizi, maddi güçlükler neticesinde Natalia 15 yaşında konutinden dağılır ve erkek dostu Oksana Marchukevich’le kendine bir daire meblağ, tezgahta meyve satıcılığı yaparak hem kendi geçimini sağlamakta aynı zamanda kardeşlerine de bakmaktadır.
Oksana, 15 yaşındaki Natalia’yı iyi bir model del ajansına göndermiş. Yetkililer Natalia’yı çok beğenmişler. Yalnız bir tek hata bulmuşlar, “dil bilmemesi”. İngilizce öğrenmesini söylemişler genç kıza. Mankenlik ajansıyla Moskova ’da çalışmaya başlar Sonra da Paris’e göndermişler. Neticede 17 yaşında Natalia Paris ’e taşınarak Viva ajansı ile uyuşur. Natalia Vodianova Paris’teki yaşamına çok çabuk adapte olmuş. İki ayda İngilizcesini ilerletmiş. Bu sırada erkek dostuyla aralarındaki iletişimde kopmaya başlamış. Paris’e gidişinden bir sene sonra ise bir partide kocası Justin Portman’la tanışmış. Justin Portman, İngiltere’nin en zengin aileleri arasında yirmi ikinci sırada bulunan, Portmanlar’ın üç oğlundan biri. O partide birbirlerini görmüşler ve gece bitmeden birbirlerine aşık olmuşlar. Kısa bir zaman sonra Portman, ailesiyle tanışmak için onu İngiltere’ye götürmüş.

Ardından da Gucci ’nin yeni parfüm serisinin reklam suratı olur. ve 19 yaşında 2001 senesinde Roman Coppola filmi CQ ’de Billy Zane ile küçükte olsa rol almayı başarır.Kırk kadar defileye çıktıktan sonra Calvin Klein ’ın 2003 ilkbahar sezonunda bahar gösteriyi için işe alınır. 2004 senesinde Pirelli takvimi için soluk kesen pozlar verdi.

Natalia Vodianova, Louis Vuitton, L’Oreal, Marc Jacobs, Versace , Chanel , Etam, Miss Sixty, Yves Saint Laurent , Pepe Jeans ile çalışır ve Calvin Klein’ın “Euphoria” isimli parfümünün reklamlarında brey gösterir. Pet Shop Boys’un I get Along isimli şarkısının klibinde yer almıştır. İngiliz Vogue dergisinin kapağında 7 kere yer aldı.

Forbes dergisine göre Natalia Vodianova Carolyn Murphy, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Heidi Klum, Kate Moss ve Gisele Bündchen ’dan sonra dünyanın en çok kazanan 7. mankenidir 4,5 milyon dolar.

Natalia Vodianova 2009 baharında Fransız iç çamaşırı firması Etam için marka elçisi, suratı ve bedeni olmak üzere üç senelik bir uyuşma imzalamıştır.

Moskova’da 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı finalini sunmuştur.

Natalia Vodianova Channel 5 tarafından düzenlenmiş Dünyanın En İyi Süpermodelleri sıralamasında 16. sırada yer alır. Natalia ’nın takma ismi SüperNova ’dır.

Natalia Vodianova artık podyumlara yalnızca dayanak emelli defileler için çıkmaktadır.

Evliliği : Natalia Vodianova, 1 Eylül 2002 ’de Saint Petersburg ’ta İngiltere’nin 22. zengini olan İngiliz aristokrat 10. Portman Vikont ’un ilk çocukları Lucas Alexander 22 Aralık 2001 ’de dünyaya geldi. İkinci çocukları Neva 24 Mart 2006 ’da, üçüncü çocukları Viktor ise 13 Eylül 2007 ’de dünyaya geldi.

Natalia Vodianova ile Justin Portman, Haziran 2011’de boşandılar. Ve şimdi “Christian Dior ’un” Başkanı Bernard Arnault ’ın oğlu ve “Louis Vuitton” adındaki Fransız moda konutinin İletişim Müdürü olan Antoine Arnault ile birlikte.

Natalia Vodianova İngiltere ’de ikamet etmektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın