Anasayfa » Genel » Opel elektrikli Corsa ’yı Türkiye ’de satışa sundu

Opel elektrikli Corsa ’yı Türkiye ’de satışa sundu

Opel, elektrikli Corsa-e modelini Türkiye ’de satışa sundu.

Opel’den yapılan açıklamaya göre, Corsa-e, aralık ayı haysiyetiyle sınırlı sayıda adetle ön satışa sunuldu.

Lansmana özel olarak yeni model, Opel Türkiye ’nin 17 değişik bayisinde, 1 senelik EUREKO kasko desteğiyle, 120 bin TL için 12 ay yüzde sıfır faiz finansman kampanyası ve 1 senelik Eşarj bakiye kampanyası ile sunuluyor.

Opel Corsa-e ’de 8 sene/160 bin kilometre pil garantisi de standart. Altıncı nesil Corsa ’nın tamamen elektrikli versiyonu, 136 HP eforunda bir motora sahip ve kullanıcısına 350 kilometre ’ye erişen erim sunabiliyor.

0-100 kilometre/s hızlanmasını 8,1 saniyede tamamlayan Corsa-e ’deki 50 kWh kapasiteli pil, 30 dakikada yüzde 80 ’e kadar süratli şarj edilebiliyor.

Duvar tipi şarj istasyonu yüksek süratli şarj veya kablo ile ev tipi priz olmak üzere tüm şarj çözümleri ile destekleniyor. İlk olarak Auto Bild okuyucuları tarafından ufak araba kategorisinde “Senenin Firma Vasıtayı” seçilen Opel Corsa, devam eden süreçte “Avrupa ’da Senenin Satın Alınması En Anlamlı Arabayı” AUTOBEST 2023 Mükâfatı ’nün, sonrasında ise Auto Bild ve Computer Bild ’in okuyucu reyleriyle “2019 Bağlanabilir Araba Mükâfatı”nün sahibi oldu.

Son olarak Alman araba endüstrisinin en ehemmiyetli mükâfatlardan biri olan “2023 Altın Direksiyon” mükâfatını alan altıncı nesil Corsa ’nın elektrikli versiyonuyla elektrikli erişimin yaygınlaşması amaçlanıyor.

2024 senesinde portföyündeki her modelin elektrikli bir versiyonunun olmasını kasteden Opel, 2028 haysiyetiyle Avrupa ’da tamamen elektrikli bir marka olmaya müteveccih tasarılarını hayata geçiriyor.

Alman otomotiv devi, Corsa ’nın elektrikli versiyonunun Türkiye maliyetlerini de açıkladı. Ultimate ekipmanında 839 bin 900 TL ’den başlayan maliyetiyle Türkiye ’ye giriş yapan Opel Corsa-e, 350 kmye kadar erime sahip pil elektrikli bir versiyon olarak öne çıkıyor.

Corsa-e, sıfırdan 50 kilometre/s sürate sadece 2,8 saniyede ve sıfırdan 100 kilometre/s sürat sadece 8,1 saniyede erişiyor. Bu, spor araba eşi bir performans anlamına geliyor. Maksimum sürati ise elektronik olarak 150 kilometre/s ile sınırlandırılmış vaziyette bulunuyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın