Anasayfa » Genel » Otomobil devi satışlarını arttırmak için tüm dünyada indirime gitti

Otomobil devi satışlarını arttırmak için tüm dünyada indirime gitti

Tesla, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki satışlarında indirime gitti.

Otomobil devi satışlarını arttırmak için tüm dünyada indirime gitti

Şu anda en ucuz elektrikli Tesla vasıtayı olan Model 3 RWD 46 bin 990 dolardan 43 bin 990 dolara düşerken, 5 koltuklu Model Y Long Range ’ın fiyatı yüzde 20 düşüşle 65 bin 990 dolardan 52 bin 990 dolara kadara geriledi. 

Model S, Model X, Model 3 ve Model Y‘nin performans versiyonları dahil olmak üzere öbür tüm modellerin de fiyatları düştü. Bununla beraber, Model Y’deki 7 koltuklu seçeneğin fiyatı bin dolar çoğalarak 4 bin dolara çıktı. Almanya, Avusturya, İsviçre ve Fransa ’da da Model 3 ve Y fiyatları değişik oranlarda düştü. Bununla beraber, performans sürümü dışındaki tüm Model Y elektrikli arabaların uygun bir fiyata düştüğü görüldü. 

Tesla kısa süre evvel Çin’de fiyatları düşürdü ancak indirimden evvel taşıt satın alan alıcılar Tesla ’ya tepki gösterdi. Araba devi tepki gösteren alıcılara rastgele bir tazminat ödemeyi yalanladı. Model 3 şu anda Çin ’de 229.900 yuan’dan 33.425 dolar başlıyor.

Otomobil devi satışlarını arttırmak için tüm dünyada indirime gitti - Resim : 2

TÜRKİYE PAZARINA DA GİRMEK İSTİYORLAR

Bakan Varank Tesla’nın Fremont Fabrikası’nı ziyaret etmişti

Dünyanın en büyük Harcayıcı Elektroniği Fuarı CES 2023’e katılmak üzere geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’ye giden Varank, ülkedeki temasları kapsamında teknoloji ve inovasyonun kalbinin attığı Silikon Vadisi’ni de ziyaret etmişti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tesla’nın Fremont Fabrikası’nda asıllaştırdığı görüşmelerin ayrıntılarını paylaşmıştı.

Bakan Varank, Tesla’nın dünya pazarındaki konumuna değinerek, “Tesla otomotiv endüstrisinde geleceğin araba markalarından bir tanesi. Şu anda tüm dünyadaki etkisini, pazarını büyütmeye çalışıyor. Çin’deki en büyük işletmelerden bir tanesi, Avrupa piyasasında Almanya’da kurduğu fabrikayla tesirli olmaya çalışıyor, Türkiye pazarına da girmek istiyor” açıklamasında bulunmuştu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın