Anasayfa » Rehber » Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir? (Yeni Yöntem)

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir? (Yeni Yöntem)

Play Store arama geçmişi nasıl silinir? Sualini sık bir biçimde alıyoruz. Play Store arama geçmişi, indirilecek yeni uygulamalar ve oyunlar bulmak için harika bir taşıttır. Öteki insanların neleri aradığını ve neleri en yararlı bulduklarını görmenizi sağlayarak alakanızı sürükleyebilecek yeni içerikleri keşfetmenizi kolaylaştırır. Peki, play store arama geçmişi nasıl silinir? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Play Store arama geçmişinize ulaşmak için Android aygıtınızda uygulama mağazasını açın ve ekranınızın sol üst köşesindeki menü düğmesine dokunun. Buradan “geçmiş “i seçin. Bu, son zamanlarda aradığınız tüm uygulamaları ve oyunları gösterecektir.

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Play Store ’daki arama geçmişinizi silmek istiyorsanız, işte iki yöntem.

Yöntem 1: Ayarlar ’a gidin ve ardından Saklılık > Google > Arama geçmişine gidin. Buradan, tüm son aramalarınızı görüntüleyebilir ve silmek için her birine tek tek tıklayabilirsiniz. Yöntem 2: Play Store uygulamasını açın ve Menü > Hesap > Sipariş Geçmişine gidin. Ardından, tek tek öğeleri veya tüm öğeleri bir kezde silme alternatifiyle beraber bu siparişin daha detaylı bir görünümünü görmek için üstteki listeden bir öğe seçin.

Play Store Arama Geçmişi Silme

Bellim hepimiz Play Store ’da dolaşırken bir anda aylar evvel bir şey aradığımızı anımsayıp hiçbir netice bulamadığımız o anı yaşamışızdır. Bir uygulama veya reyin ararken arama geçmişinizin nerede olduğunu öğrenmemenin azıcık asap bozucu olabileceğini öğreniyorum, bu sebeple Play Store arama geçmişinizi arınmanın ne kadar kolay olduğunu sizinle paylaşmak istedim.

Alttaki adımları takip faktörüz yeterlidir:

Google Play Store sayfasına gidin ve hesap bilgilerinizle seans açın. Sayfanın sol üst köşesindeki üç çubuğa dokunun. Bu bir menü açacaktır. “Hesap “ı seçin “Şahsi” altında “Arama Geçmişi “ni seçin sayfanın sol tarafında. Sağ üst köşedeki “Tüm arama geçmişini pakle” öğesini seçin.

İşte bu kadar! Play Store arama geçmişiniz arınılacak ve artık kafanızın içinde bir zamanlar emin bir uygulamayı veya oyunu aradığınızı anımsatan o asap bozucu ufak ses için kaygılanmanıza gerek kalmayacak.

Play Store Arama Geçmişi Kapatma

Play Store ’da arama yapmak, yeni uygulamalar, oyunlar ve beğeneceğiniz öteki içerikleri bulmak için harika bir yoldur. Ancak bazen başkalarının nelere baktığınızı görmesi azıcık fazla kolay olabilir. Bu sebeple arama geçmişinizi kapatmak çok yararlı bir özelliktir – aktifliğinizin saklı kalmasını sağlar.

Play Store arama geçmişinizi kapatmak için alttaki adımları izlemeniz yeterlidir:

Aygıtınızda Google Play Store uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesindeki menü sembolüne dokunun. Açılır menüden Ayarlar ’ı seçin. Sen ayrıca ekranınızın üst kısmındaki üç yatay çizgiye değerek ve “Ayarlar “ı seçerek de buraya erişebilirsiniz. Alt kaydırın ve Arama geçmişini pakle öğesine dokunun. Bu, Play Store arama geçmişinizi sizin için arınacak ve başkalarının daha evvel ne aradığınızı görmesini yasaklayacaktır. Ne yazık ki arama geçmişinizi her kapatmak istediğinizde bunu yapmanız gerekecektir.

Play Store Arama Geçmişi Nerede?

Google Play arama geçmişinizin nerede saklandığını arıyorsanız, Doğru yere geldiniz. Bu yazıda, lüzum dinlediğinizde evvelki aramalarınıza süratli ve kolay bir biçimde ulaşabilmeniz için Play Store arama geçmişinizi nerede bulacağınızı ve idareyeceğinizi göstereceğim.

İlk olarak, mobil aygıtınızda veya masaüstü bilgisayarınızda Google Play Store ’u açın. Ardından, ekranın sol üst köşesindeki üç satırlı menü sembolüne dokunun veya tıklayın. Buradan “Hesap Seçimleri “ni ve ardından “Arama Geçmişi “ni seçin Bu sizi daha evvel yaptığınız tüm aramaların listelendiği yeni bir sayfaya götürecektir.

Freer.es Takipçi Şikesi içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın