Anasayfa » Genel » Polis Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Polis Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde polis olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize polis olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda nasıl polis olunur?, polis olmak için kaç net yapılmalıdır?, polislik için ne zaman müracaat yapılabilir?, polislik koşulları nelerdir? Ve eşi olan alt başlıklarda değişik bilgiler verdik.

Türkiye Cumhuriyetine yurttaş olan ve her Türkiye Cumhuriyeti yurttaşının özgür istemiyle polis olabileceği sarih ve nettir. Kutsal bir iş olan ve kutsallığı kadar yaşam niteliğini alınan ücretle ehemmiyetli miktarda etkileyen polislik neredeyse her insanın hayalleri arasında yer alıyor. Türkiye ’nin ekonomik gidişatı ele alındığında polisliğin çok fazla popüler hale gelmesindeki neden ücret ve özel haklar mevzusunda değişik avantajların ortaya çıkmasıdır. Peki, polis olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir?

polis olmak için kaç net yapılmalıdır?

Polis Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Polis olmak isteyen bir birey en fazla neti Türkçe ve sosyal bilgiler dersinden yapmalıdır. Türkçe ve sosyal bilgiler derslerine yoğunlaşarak yapılacak olan imtihanlarda daha fazla nete erişmeniz sizin polislik işine bir adım daha yanaşmanıza imkân sağlar. Aynı zamanda temel matematiği de Türkçe ve sosyal bilgilerin yanına ilave ettiğinizde daha fazla net ve puan, sıralama sayesinde polislik hayallerinizde kalmaz aksine sizin için hakikate dönüşür.

Nasıl Polis Olunur?

Polislik işi ve bu işe müracaat için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Polis Yüksekokulu tarafından sık bir biçimde personel alım insanları verilmekte ve bu alım duyurularını takip ederek polislik imtihanlarına müracaatta bulunabilirsiniz. Polislik imtihanlarına girebilmeniz için rastgele bir üniversitenin rastgele bir kısmının en az 2 senelik bir kısmını tamamlamanız istenir. 2 senelik veya 4 senelik bir üniversite mezunuysanız polis olma hakkına sahip olursunuz.

Polis olabilmeniz için imtihanlarda sizden istenen puan cinsinde galibiyetli olmanız daha sonrasındaysa polislik eğitimlerini galibiyetli bir biçimde bitirmeniz istenir. Öteki iş dallarına göre polislik işinde çalışma koşulları bir tık ağır olabilir ve bu da bünyenizi yorabilir. Bu işi seçmeden evvel iyi bir biçimde düşünmeniz gerekir.

Polis Olma Koşulları Nelerdir?

Kamuya hizmet eden ve kamuda çalışan her bir personel, kamu personeli olarak nitelendirilir. Polislik işini icra eden bireylerde kamu personeli olarak görevlendirilir ve bu işi icra edebilmeniz için polis yüksekokulunun istemiş olduğu koşulları yerine getirmeniz gerekir. Polis olmak isteyenler için polislik koşullarını altta sıraladık.

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmakHangi polis mektebi imtihanına girmek istiyorsanız, ona göre bir mektep tamamlamış olmakEğitimini yurtdışında bitiren bireylerin, denklik evrakının olmasıHangi mektebe girmek istiyorsanız, KPSS ’ den zorunlu taban puanını almış olmak18 yaşını doldurmakOkul hesabına göre 26 ya da 39 yaşından gün almamış olmakSilah taşımak için rastgele bir sağlık probleminin olmamasıHem erkek hem de bayanlar için uygun fiziki koşulların olması

Polis Olmak İçin Hangi Mektepten Mezun Olmak Gerekir?

Polis olabilmeniz için rastgele bir üniversitenin rastgele bir kısmından en az 2 senelik mezun olmanız gerekir. Polis olma safhalarında yazılı, fiziksel ve öteki görüşme yer alır. İmtihanların her birisi ayrı ayrı yapılarak genel anekdot ortalaması ortaya çıkartılarak sizin polislik işi için olan müracaat etiniz kabul edilmiş olunur. İmtihanlarda galibiyetli olmanız halinde işin eğitimini almaya başlarsınız.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın