Anasayfa » Genel » Rabia Soytürk Kim? Kaç Yaşında, Nereli?

Rabia Soytürk Kim? Kaç Yaşında, Nereli?

Duy Beni isimli TV dizisinde Ekim kişiliğini canlandıran Rabia Soytürk, bir yarıyıl Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1 ekranlarında yayınlanan Benim Adım Melek dizisindeki Defne kişiliğiyle isminden söz ettirmiştir.

Duy Beni dizisinde Ekim kişiliğine hayat veren Rabia Soytürk, bir sabah mektebe giderken en can dostu Leyla ’ya çarpan araba ile hayatını tamamen O ’na adamıştır. Leyla ’nın tekerlekli sandalyeye mahkum olmasına sebebiyet veren vasıtanın yakınlardaki özel bir liseye giriş yaparak izini kaybettirdiğini gören Ekim bunu kanıtlayamaz.

Ancak bu özel mektepte açılan 3 şahsiyet burs kontenjanı için çalışan Ekim sonunda o mektebe burslu olarak giriş yapar. Artık Ekim ’in tek emeli Leyla ’ya bunu yapanları bulmaktır.

Rabia Soytürk Kim? Kaç Yaşında, Nereli?

Rabia Soytürk Kim?

11 Mart 1996 tarihinde İstanbul ’da dünyaya gelen Rabia Soytürk, eğitimini Sağlık Koleji Hemşirelik Kısmı‘nde bitirdikten sonra Sadri Alışkın Kültür Merkezi‘nde tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk oyunculuk tecrübesini “Kişilik“ isimli dizide asıllaştıran Soytürk ardından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1 ekranlarında yayınlanan “Benim Adım Melek” dizisinde canlandırdığı Defne kişiliğiyle ünlenmiştir.

Balık burcu olan Rabia Soytürk; 26 yaşında, 1.66 metre uzunluğunda ve 52 kilogram ağırlığındadır. Rabia Soytürk, Insatgram ’da @soyturkrabia hesabını kullanmaktadır.

Rabia Soytürk Oynadığı Diziler ve Filmler

• Duy Beni Ekim, TV Dizisi 2023
• Alparslan: Büyük Selçuklu Karaca, TV Dizisi 2023-2023
• Benim Adım Melek Defne, TV Dizisi 2019-2023
• Özgür Dünya Aslı, Sinema Filmi 2019
• Kişilik Süveyda, TV Dizisi 2018
• Gülperi Selen, TV Dizisi 2018-2019
• Çukurdakiler Gülcan, TV Dizisi 2018

5/5 - (3 Oy)

Yorum yapın