Anasayfa » Genel » Rüyada affettiğini görmek ne anlama gelir? Affettiğini görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada affettiğini görmek ne anlama gelir? Affettiğini görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada affettiğini görmek ne anlama gelir? Rüyada kendi kusurunun affedildiğini görmek, Allahu Teale ve onun Resulü tarafından bağışlandığını görmek,üzerine had vurulması veya kısas yapılması gereken birini affettiğini görmek, suçluyu cezalandırmaya gücü yettiği halde ve buna da hakkı varken, onu affettiğini görmek, cezaya müstehak olan günahkar bir kişinin rüyada Rabbi Teala tarafından isyan ve hatalarının bağışlandığını görmesi tabirleride haberimizde yer almaktadır. Rüyada affettiğini görmenin İslami rüya tabirini sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde…

Rüyada affettiğini görmek ne anlama gelir? Affettiğini görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE RÜYADA AFFETTİĞİNİ GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ…

Rüyada kendisine karşı kusurlu birinin yaptığı hatayı affettiğini görmek, yüce Allah’ın mağfiretine nail olacak bir amele delalet eder. Rüyada kendi kusurunun affedildiğini görmek, uzun ömre, şan ve şöhrete ve himayeye mazhar olmaya işarettir. Rüyada Allahu Teálâ ve O’nun Resûlü tarafından bağışlandığını görmek, güzel bir akibete delâlet eder. Yine bu rüya, o kişin tevbe ederek hidayete erişeceğine işarettir. Rüyada üzerine had vurulması veya kısas yapılması gereken birini affettiğini görmek, günahlarının Allahu Teâlâ tarafından bağışlanacağına delâlet eder.

Suçluyu cezalandırmaya gücü yettiği halde ve buna da hakkı varken, onu affettiğini görmek, günahlarının Allahu Teâlâ tarafından bağışlanacağına delâlet eder. Suçluyu cezalandırmaya gücü yettiği halde ve buna da hakkı varken, onu affettiğini görmek, rüya sahibinin Cenâb-ı Hak’tan korktuğuna ve haşyet üzere bulunduğuna delâlet eder. Cezaya müstehak olan günahkâr bir kişinin rüyada Rabbi Teâlâ tarafindan isyan ve hatalarının bağışlandığını görmesi: “(Habîbim), O küfredenlere söyle ki: Eğer düşmanlıktan vazgeçerlerse, geçmişteki günahları bağışlanır.” (Enfal, 38) meâlindeki âyet gereğince, o zatın doğru birisi olduğuna delâlet eder.

İçeriği Oyla

Yorum yapın