Anasayfa » Genel » Rüyada ağız görmek ne anlama gelir? Ağız görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada ağız görmek ne anlama gelir? Ağız görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada ağız görmek ne anlama gelir? Gece uyurken gördüğü rüyaların anlamlarını merak edenler uyandıklarında araştırma yapıyor. Rüyada ağız görmenin İslami rüya tabirini sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde…

Rüyada ağız görmek ne anlama gelir? Ağız görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE AĞIZ GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ…

Rüyada ağız görmek, işin başlangıcı ve sonu olarak tâbir edilmiştir. Yine rüyada ağız görmek, umûrun anahtarı ve fâtihası, rızkın mecrasi, kuvvetin mahalli olarak tâbir olunur. Rüyada ağızdan çıkan şey, o kişinin hayır ve şerden söylediği sözü, ağıza giren şey de, o kişinin rızkıdır. Nablûsî demiştir ki: Bir kimse rüyada ağzının yok olduğunu görse, bu onun ölümüne delâlet eder. İbn-i Sirin demiştir ki ; Rüyada ağzının üzerinde bir bağ olup kapalı halde görmek, beş şekilde tâbir olunur:

 a) Ölüm

b) Şiddetli hastalık,

c) Ayaklanma,

d) Dilsizlik,

e) Sükût.

Rüyada ağzına ilaç cinsinden bir şey koyduğunu görmek, salâha, gıda olan bir şey koymak yine salâha delâlete dasız bir şey koymak ise gam ve kedere işarettir Rüyada ağzını pek büyük olmuş görmek, rızkın ve malın ziya- de artacağına alâmettir. Ağzının küçüldüğünü görmek de bunun zıddı, rızkin ve maişetin darlığına delâlet eder. Câfer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: gor der. Fay- Rüyada ağzına ilaç cinsinden bir şey koyduğu ise izka ni- – Rüyada ağız görmek yedi vechile tâbir olunur.

a) Menzile (küçük merhale),

b) Me’va (yurt, mesken),

c) Ilmin hazinesi

d) Müftah-ı umûr,

e) Çarşı,

f Kapıcı,

g) Vezir..

Rüyada ağzına süt veya şerbet aktığını görmek, zikir ve tesbilh ile meşgul olmaya delâlet eder. Rüyada ağzının güzel koktuğunu görmek, güzel söz, zikir, tesbih, hamd ve senâya delâlet eder. Fena koktuğunu görmek de fena söze ve küfre işarettir Rüyada ağzının eti çürüyüp koptuğunu görmek, belâ ve musibete, zarar ve ziyana delâlet eder. Hasta olan biri, rüyada ağzının büyük ve güzel olduğunu görse, hastalıktan şifa bulmasına ve selâmete delâlet eder. Rüyada ağzının yok olduğunu görmek, hanenin harap olmasına, kabın kırılmasına ve zindanların boş kalacağına alâmettir. İbn-i Kesir  demiştir ki : Rüyada ağız görmek vaaz, zikir ve mecrayı ilimdir. Ağzından berrak su aktığını görmek, ilim ve fazlından diğer insanların istifade edeceğine işaret eder.

İçeriği Oyla

Yorum yapın