Anasayfa » Rehber » Sam Altman Kim? Yaşı, Mesleği, Ülkesi (Kesin Bilgi)

Sam Altman Kim? Yaşı, Mesleği, Ülkesi (Kesin Bilgi)

Sam Altman Kim? Yaşı, işi, ülkesi mevzularında sık bir biçimde sual alıyoruz. Bu içerik Sam Altman kim, Sam Altman Twitter ve Sam Altman net kıymeti başlıklarında Doğru yanıtı içeriyor. Süratlendirilmiş kılavuz olarak hazırlanan bu içerikte Sam Altman hakkında tüm detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Yapay zekânın günümüzde sık bir biçimde ismi duyuluyor. Yapay zekânın günümüz çağında çok sık bir biçimde duyulmasının artta yer alan adlardan bir tanesi de Sam Altman. Geliştirdiği projeler ve oluşturduğu yeni yapay zekâ içerikleri sayesinde ismini ilerleyen günlerde sık bir biçimde duymaya devam edeceğiz. Peki, yapay zekâ projesiyle ismi duyulan Sam Altman Kim?

Sam Altman Kim?

Sam Altman Kim?

Sam Altman ’in reel ismi Samuel H. Altman ’dır. 22 Nisan 1985 doğumlu olan ad, Amerika Birleşik Devletleri ’nin Şikago bölgesinde doğdu. Yurttaşlığını Amerika Birleşik Devletleri ’nden alan Sam Altman, St. Louis, Missouri ’de büyüdü. Annesi dermatologdur ve ilk bilgisayarını 8 yaşında almıştır.

Dini Yahudilik olan Altman lise için John Burroughs mektebine gitti. 2005 yılından sonra Stanford Üniversitesi ’nin bilgisayar bilimi kısmını okudu. 2017 yılındaysa Waterloo Üniversitesi ’nden fahri derece de ödül aldı. Altman hakkında çok az öğrenilen bir reel ise Sam Altman ’ın eşcinsel olmasıdır. Aynı zamanda Altman ’ın çocukluğundan bu yana vejeteryan olduğu öğrenilmektedir.

Altman, yatırım ortağı ve melek yatırımcı olarak devamlı yeni projeler peşinde koşmaktadır. 86 ’dan fazla yatırım yapmıştır ve yaptığı yatırımlarla çok sık bir biçimde ismini duyurmayı muvaffak olmuştur. Altman şu anda Open AI projesinin CEO vazifesini üstlenmektedir.

İsimSamuel H. AltmanDoğum22 Nisan 1985 – Chicago, Illinois, Amerika Birleşik DevletleriYaş37 2023VatandaşlıkAmerika Birleşik DevletleriEğitimJohn Burroughs Mektebi, Stanford Üniversitesi vazgeçti, Waterloo ÜniversitesiBaşlıkOpenAI LP CEO ’su ve Y Combinator ’ın daha önceki başkanıNet Değeri250 milyon dolar 2023

Sam Altman ’ın Sahibi Olduğu İşletmeler

Sam Altman, Elon Musk ile beraber Open Ai firmasını kurdu. 2 kurucu ortak 2018 yılında Elon Musk ’ın kendi kararıyla ayrılmıştır. Ayrılma sebebi olarak Elon Musk, Open Ai işletmesinin Tesla için çakışması sebebini öne sürmüştür.

Open AI Apollo Projects Hydrazine Capital Balance Marvin KoBold Metals Beacon AI Cadoo Boom Supersonic Titan Rescale Reddit Change.org

Open AI dışındaki öbür firmaların her birisi Sam Altman ’ın yatırım yaptığı büyük işletmeler bedellemesidir. Firmaların sahibi olmasa da bazı ehemmiyetli işletmelerde lider yatırımcı olarak vazife almaktadır.

Sam Altman İşi Nedir?

Sam Altman ’ın öğrenilen bir reel işi yoktur. İş dışında Amerikalı bir teşebbüsçü, yatırımcı, programcı ve blog yazarı olduğu öğrenilir. Zafer ölçekleri arasında en yüksek derecelendirme de Y Combinator ’un daha önceki başkanı olduuğ ve Open AI ’nin şu anda CEO vazifelerini üstlenmesidir.

Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır? Ai Ne Demek? Neyin Kısaltması? Open Ai Nedir? Nasıl Kullanılır? 

İçeriklerine göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın