Anasayfa » Genel » Sedan araç nedir? Türkiye ’de satılan en güzel sedan otomobiller

Sedan araç nedir? Türkiye ’de satılan en güzel sedan otomobiller

Genellikle dört yada dörtten fazla bireyin seyahat edebildiği uzun şaseli taşıtlara sedan vasıta denir. Sedan taşıtlarda ilk dikkat toplayan ayrıntı araçın ebadının uzun olması ve valiz kısmının geniş olmasıdır. Sedan arabalar kapasite ve alan dışında yol yakalayışı ve eşi nedenlerden dolayı gerek firma taşıtı olarak gerek emeliyle de yaygın biçimde seçim edilmektedir.

Peki Türkiye ’de satılan en hoş sedan arabalar?

Mercedes-Benz E Serisi

Uzun senelerdir bu kasada muazzam taşıtlar üreten Alman otomotiv devini sedan kasada E Serisi temsil ediyor. Yeni nesli Detroit Araba Fuarı ’nda tanıtılan bu seri, ilk olarak 1993 senesinde üretilmişti. Özellikle E220 modeliyle öğrenilmektedir. Aldığınız maliyete elden çıkaramasanız da ikinci elde çok değer kaybetmeyen bir seridir.

BMW 3 serisi

Serinin ilk arabayı 1975 senesinde üretildi. 2012 ’de tekerrür makyajlanan ve yenilenen bu seride E36, E46, 325i, 3.18d gibi arabalar bulunuyor. Aynı zamanda markanın öbür model ve serilerine göre en ‘erişilebilir ’ serisi olarak göze çarpıyor. İkinci elde müşterisini her zaman bulabileceğiniz bir seri.

Audi A4 Sedan

Audi ’nin orta-üst sınıf temsilcisi A4, evvelki jenerasyona göre 120 kg daha hafif. Mercedes ve BMW gibi; iş adamları, siyasetçiler ve ailelere seslenen bir model. Audi ve Mercedes ’in sedanları kadar nitelikli olmasa da özellikleri bakımından onlardan geri kalmıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın