Anasayfa » Genel » Sony Honda ortaklığında ilk otomobil üretildi! Afeela şimdi sahnede!

Sony Honda ortaklığında ilk otomobil üretildi! Afeela şimdi sahnede!

Honda ve Sony, 2023 senesinin Mart ayında ortaklıklarını duyurmuştu. Bu iki firma afallatıcı bir biçimde elektrikli arabalar ortaya koyacaklarını duyurdu. Sony Honda Mobility ismini alan ortaklık CES 2023 fuarında yeni bir elektrikli prototip tanıttı.

Yapılan tanıtım ile beraber yeni ortaklığın araba markası olarak ise AFEELA adı öne çıkıyor. Yeni elektrikli araba prototipi barındırdığı yeni özellikler ile oldukça dikkat topluyor. 2025 senesinin ilk yarısında siparişleri alınamaya başlanacak olan yeni elektrikli arabanın yeniden aynı sene içerisinde sahipleri ile buluşturulması amaçlanıyor.

Afeela prototipinin hiç de ufak bir araba olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 4.895 mm uzunluğa, 1.900 mm genişliğe ve 1.460 mm yüksekliğe sahip olan model, 3 metrelik dingil mesafesiyle de geniş bir iç mekan vadediyor. Karşılaştırmak gerekirse Afeela prototipi, 4.994 mm uzunluğa sahip Mercedes-EQE‘den azıcık daha kısa.

Tasarımda ise sadeliği ön tasarıda yakalandığı Afeela prototipinde meyilli tavan çizgisi ile coupe/fastback silüetini görüyoruz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın