Anasayfa » Genel » TOGG Ces ’te açıkladı! Çok özel bir sürprizle ön satışa çıkacak

TOGG Ces ’te açıkladı! Çok özel bir sürprizle ön satışa çıkacak

Türkiye ’nin onuru Togg, ilk kere yurt dışına çıktığı bu görüntülerin ardından bu yıl farklı bir konseptle yeniden CES Teknoloji Fuarı’ndaydı.

TOGG Ces ’te açıkladı! Çok özel bir sürprizle ön satışa çıkacak

 

Gürcan Karakaş katılımcılara yaptığı sunumun ardından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber’in canlı yayınına katıldı.

“Burası şampiyonlar ligi, tüm dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından bir tanesi. Burada teknoloji şirketleri ve harcayıcılar toplanıp mahsullerinin geleceğini, yarından sonrasını görüşüyorlar, paylaşıyorlar. Biz de onu yaptık. Dikkat ederseniz şu anki fuar alanımızda bir tane uslu makinemiz, taşıtımız yok ama onun yerine mobilitenin yarından sonrasını ifade eden yeni mobiliteyi ifade eden teknolojimiz var.”

Gürcan Karakaş mart sonunda Togg ’un yollarda olacağını açıkladı, şubat ortası başlayacak ön satış için de farklı sürprizlerin bilgisini verdi.

TOGG Ces ’te açıkladı! Çok özel bir sürprizle ön satışa çıkacak - Resim : 2

“Cumhuriyetimizin yüzüncü seneyi olduğu için 2023 adet özel seriyi bir NFT setiyle ihaleye çıkaracağız. Bunların içinde tabiiki alakayla beklenen bazı numaralar var. Emin şehirlerin tarihleri, numaraları. Onlar da bizlere o vasıtaları satın alma hakkı sağlayacak. İhale usulüyle yapılacak. Bu da dünyada ilk kez yapılan bir şey.”

Gürcan Karakaş, 2023 senesinde toplam 20 bin etrafında taşıt üretmeyi kastettiklerini söyledi.

Togg’un dünya pazarına girmeyi de amaçladığını belirten Karakaş, “2024’ün sonunda Avrupa’daki pazarın büyümesiyle de Avrupa’ya açılmayı tasarlıyoruz ve o istikamette de ülke ülke genişleterek gideceğiz” dedi.

Karakaş, Togg’un değişik çalışmalarına da değinerek, Siro adında pil geliştiren, üreten ve ihraç etmeyi de tasarlayan bir işletme kurduklarını hatırlattı. Karakaş, bu firmanın 120 ülkeden mesul olacağını, yalnızca araba dünyası için değil aynı zamanda enerji depolama sistemleri için de çalışacağını aktardı.

Kurdukları Trugo işletmesiyle de süratli şarj hizmetleri vermek üzere yola çıktıklarını belirten Karakaş, “Burada da 1000 tane şarj istasyonunu Shell ile birlikte kurmak üzere yola çıktık, hatta kurmaya başladık. Buradaki amacımız da 180 ve 300 kilovatlık şarj istasyonlarıyla pazarda belirli bir seviyeyi, çıtayı yükselterek kullanıcıların verimine yukarıyada yakalamak istiyoruz” diye konuştu.

Karakaş, Togg’un Sedan modelini de hazırlamaya başladıklarını dile getirdi.

Togg’un geleceğin teknolojisinden misaller verdiği fuar, pazar gününe kadar teknoloji meraklıları tarafından ziyaret edilecek.

 
 
 
 
İçeriği Oyla

Yorum yapın