Anasayfa » Genel » Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı? (Doğru Cevap)

Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde sosyal medya yasağı kalktı mı? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize sosyal medya yasağı kalktı mı? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda sosyal medya kısıtlaması kalktı mı, sosyal medya ulaşımı yok, sosyal medya ulaşımı ne zaman kalkacak? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

13.11.2023 tarihinde İstanbul / İstiklal sokağında yaşanan üzücü vaka sonrası Türkiye ’de Twitter, Instagram, Facebook ve TikTok uygulamalarına ulaşım yasağı getirildi. Sosyal medya uygulamalarına getirilen ulaşım yasağı sebebiyle internet kullanıcıları da internette araştırma yaparak sosyal medya yasağı ne zaman kalkacak? Sosyal medya yasağı kalktı mı? Suallerini sormaktaydı. Bu içerik sosyal medya kısıtlaması kalktı mı? Sualine Doğru yanıtı veriyor.

Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı?

Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı?

Sosyal medyaya getirilen ulaşım kısıtlaması 14.11.2023 tarihi, 02:10 saatiyle yavaş yavaş kaldırıldığı varsayım edilmektedir. Yerel saat ile 02:10 saatinde tüm Türkiye genelinde kaldırılmaya başlanan sosyal medya ulaşım yasağı için resmi müesseselerden net bir açıklama yoktur. BTK ve RTÜK tarafı sosyal medya ulaşım yasağı için açıklama bulunmuyorken kullanıcılar yeniden yasağın kaldırılıp kaldırılmadığını internet üzerinden incelemektedir.

Twitter Açıldı Mı?

Twitter ve eşi sosyal medya uygulamalarına getirilen sosyal medya ulaşım kısıtlamasıyla beraber Twitter kullanıcıları Twitter hesaplarına erişmekte eforluk sürüklüyor. Yaşanan üzücü vaka ve sonrasında getirilen yasakla beraber ulaşım kısıtlamasının henüz net bir açıklama bulunmuyor olmasına karşın bazı kullanıcılar tarafından yasağın kaldırıldığına dair ve yavaş yavaş internet süratinin klasiğe döndüğüne dair bilgiler paylaşmaktadır.

Instagram Açıldı Mı?

Instagram ve Twitter ’da yaşanan ulaşım problemi Türkiye ’de henüz resmi makamlardan gelen net bir yanıt bulunmuyor olsa da bazı kullanıcılar tarafından yasağın artık klasiğe döndüğüne dair bilgiler kapsayan yorumlarla dolu. Resmi bir biçimde açıklama bulundurmayan hiçbir kaynağa inanmayınız. Şu anda BTK ve diğer resmi makamlardan yasağa dair net bir açıklama yoktur. İlerleyen dakikalar ve saatlerde yasağın kaldırılması beklenmektedir.

Sosyal Medya Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

13.11.2023 tarihinde getirilen sosyal medya yasağı veya diğer ismiyle sosyal medya ulaşım kısıtlaması internette gezen makûs ve Doğru değil bilgilerin yasaklanabilmesi, ulusun galeyana gelerek değişik öğrenilmedik, Doğrulanmamış bilgilere inanmasını önleyebilmek emeliyle yapılmaktadır. Resmi kaynaklar haricinde sunulan bilgilerin her birisinin geçersiz olduğunu, resmi makamların açıklamadığıBTK ve sunmadığı hiçbir bilginin hakikat olmadığını paylaşmak isteriz.

Sosyal medya yasağının ne zaman kaldırılacağı ve ne zaman son bulacağına dair henüz net bir yanıt yoktur. Yalnızca Ekşi Lügat ve eşi olan internet sitelerinde yasağın klasiğe döndüğüne dair Doğru değil kullanıcı yorumları bulunmaktadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın